Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 listopada 2020 - 31 stycznia 2021. Zapraszamy niebawem!

Ocaleni z Holokaustu. Jonasz Stern, Erna Rosenstein, Artur Nacht-Samborski

Historia ludzi należacych do niewielkiej grupy żydowskich artystów, którym udało się doczekać końca wojny.

Wydawnictwo opowiada o losach trojga żydowskich artystów w latach okupacji niemieckiej.
"Ocaleni" zawdzięczali życie własnemu szczęściu jak również pomocy bezinteresownych osób.
Indywidualne historie opowiadane są słowami samych artystów, zaczerpniętymi z ich wspomnień.
Jonasz Stern, Erna Rosenstein i Artur Nacht-Samborski należą do grona wybitnych polskich artystów, którzy osiągnęli sukces a ich prace pokazywano na liczących się międzynarodowych i krajowych wystawach.

Spis treści:

Przedmowa: Michał Niezabitowski