Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Muzeum Krakowa wprowadza w grudniu 2022 roku ograniczenia funkcjonowania wszystkich oddziałów - zobowiązanie takie nakłada na nas „ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej” z 29 września 2022 r. Więcej informacji w zakładce AKTUALNOŚCI.

Podziemia Rynku Głównego. Śladami europejskiej tożsamości Krakowa

Łukasz Walas

miejsce wydania
rok wydania:
liczba stron
format:
12 cm x 21 cm
ilustracje:
kolorowe

Śladem europejskiej tożsamości Krakowa to szlak turystyczny po Podziemiach Rynku Głównego w Krakowie.

Schodząc cztery metry pod powierzchnię jednego z największych placów Europy przenosimy się w głąb historii. Poznajemy życie codzienne dawnych mieszkańców Krakowa oraz odkrywamy ogromna kulturotwórczą siłę średniowiecznego miasta. Ta podróż w czasie pozwoli nam oglądnąć fundamenty rozwoju stolicy polskich królów.

miejsce wydania
rok wydania: