Ustawienia prywatności

32 cm x 24 cm
ilustracje:
kolorowe

Tadeusz Wilkosz to twórca mało znany mieszkańcom Krakowa, mimo że jego dzieła mozna oglądać w wielu miejscach miasta.

Prace Wilkosza są ponadczasowe i nadal oddziałują na kolejne pokolenia odbiorców, wytwarzając wokół nich tajemniczą atmosferę. Witraże sprawiają, że przenikajace przez nie światło wypełnia mroki pięknych krakowskich świątyń feerią barw, która jest jak pomost między przestrzeniami sacrum i profanum. Dzieła Wilkosza można podziwiać między innymi w krakowskich kościołach jak kościół Franciszkanów, Świętego Krzyża, Bożego Ciała, w światyniach innych miast Małopolski a także w dwóch krakowskich kamienicach. Praca Grażyny Fijałkowskiej jest jednym z pierszych tak kompletnych opracowań twórczości witrażowej Wilkosza. Składa sie z trzech części:
1. Tadeusz Stanisław Wilkosz, życie ze wspomnień spisane
2. Realizacje witrażowe Tadeusza Wilkosza
3. Addenda

Spis treści:

Wprowadzenie: Michał Niezabitowski

Część 1
Tadeusz Stanisław Wilkosz, życie ze wspomnień spisane

Część 2
Realizacje witrażowe Tadeusza Wilkosza w Krakowie
Realizacje witrażowe na terenie województwa małopolskiego
Witraże w kamienicach