Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Thesaurus Cracoviensis. Centrum Interpretacji Artefaktów.

miejsce wydania
rok wydania:
liczba stron
format:
16,5cm x 21,5cm
ilustracje:
kolorowe

Wydawnictwo opisujące kolekcje prezentowane w oddziale Thesaurus Cracoviensis.

Thesaurus Cracoviensis - Centrum Interpretacji Artefaktów zostało otwarte 6 grudnia 2017 roku i właśnie w tym obiekcie powstał centralny magazyn zbiorów, zaś na poddaszu umieszczone zostały pracownie konserwatorskie i pracownia fotograficzna.
W trakcie przygotowywania wytycznych do projektu aranżacji wnętrz powstała idea rozszerzenia funkcji magazynów i pracowni konserwatorskich o element  kontaktu z publicznością.
Przy tym najistotniejsze w obcowaniu z artefaktem/muzealium jest nawiązanie z nim osobistej relacji.
Artefakt jest uśpionym duchem a budzenie go może przybierać najróżniejsze formy: wystawy muzealnej, katalogu, lekcji muzealnej.
I tak efektem przedstawionego tu procesu ideowego planowania oddziału Thesaurus Cracoviensis - Centrum Interpretacji Artefaktów było wysnucie wniosku, że muszą tam być stworzone warunki do tego, aby zwiedzający, miał szansę na własną refleksję i interpretację.
W prezentowanym wydawnictwie możemy się bliżej przyjrzeć kolekcją takim jak:

- Zabytki archeologiczne
- Historia i sztuka Krakowa średniowiecznego