To była hebrajska szkoła w Krakowie

miejsce wydania
rok wydania:
liczba stron
format:
16,5 cm x 21,5 cm
ilustracje:
czarno-białe

Publikacja zawierająca wyjątkowej wartości artykuły dotyczące historii Gimnazjum Hebrajskiego- najważniejszej szkoły żydowskiej w Krakowie

Gimnazjum Hebrajskie było szkołą o wyjątkowym charakterze, która wychowywała młodzież żydowską jednocześnie w duchu polskiego patriotyzmu i syjonizmu, idei zmierzającej do odbudowania żydowskiego państwa w Palestynie. Do grona nauczycielskiego należeli wykładowcy uniwersyteccy z tytułami doktorskimi. Szkoła wydała wiele osób zasłużonych dla kultury, nauki i polityki Państwa Izrael, a także dla pogłębienia relacji polsko-żydowskich. Wśród nich należy wymienić Rafaela Scharfa, Natana Grossa, Michaela Michaela. Misją tej wystawy jest przypomnienie idei Gimnazjum Hebrajskiego w Krakowie, którą było wychowanie dobrych obywateli Polski, świadomych Żydów i wartościowych ludzi.

miejsce wydania
rok wydania: