Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

„Rzekłbym dwa słowa… za dużo” Konkurs interpretacji poezji Wisławy Szymborskiej - nabór do konkursu został już zamknięty

„Rzekłbym dwa słowa… za dużo” Konkurs interpretacji poezji Wisławy Szymborskiej

"Moje wiersze nie są do grania, do śpiewania ani do tańczenia. Moje wiersze są do czytania i do myślenia!" Wisława Szymborska

Muzeum Krakowa organizuje V edycję konkursu recytatorskiego „Rzekłbym dwa słowa… za dużo”. Tym razem chcemy zwrócić uwagę na poezję noblistki Wisławy Szymborskiej, która przez Senat Rzeczypospolitej, została ogłoszona patronką roku 2023.

Poetka wydała 13 tomów wierszy, a jej poezje przetłumaczone zostały na 40 języków. Utwory artystki wydają się dyskretne i zamknięte w formie, jednocześnie aż bucha z nich żar emocji. Uczestników wydarzenia zapraszamy więc do zmierzenia się z wierszami Szymborskiej, w których autorka umiejętnie zaskakuje odbiorcę, odkrywając niezwykłość w zjawiskach i wydarzeniach na pozór zwyczajnych.

Mamy też nadzieję, że konkurs przyczyni się do kształtowania postaw obywatelskich wśród przedstawicieli młodego pokolenia, a Dom pod Krzyżem stanie się miejscem spotkań, podczas których można będzie poszerzać i pogłębiać znajomość sztuki, wymieniać się własnymi doświadczeniami i talentami.

Jedną z nagród w konkursie będzie możliwość uczestniczenia w warsztatach teatralnych prowadzonych przez zawodowych aktorów, które zakończy wspólnie przygotowany pokaz.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy od VII do VIII) oraz ponadpodstawowych. Wszystkie potrzebne informacje dostępne są w Regulaminie, który wraz z kartą zgłoszeniową, formularzem RODO i dodatkowymi dokumentami znajduje się znajduje się poniżej.

Harmonogram Konkursu - nabór do konkursu został już zamknięty

Ostateczny termin zgłoszenia udziału w Konkursie upływa 2 listopada 2022 r. o godz. 23:59.
I etap konkursu:6 listopada (poniedziałek) 2023, godz. 10.00–17.00
Miejsce: Centrum Interpretacji Niematerialnego Dziedzictwa – Dom pod Krzyżem, ul. Szpitalna 21, Kraków

Finał: 14 listopada 2023, godz. 10.00

Konkursem w Muzeum Krakowa zajmuje się dr Agnieszka Kowalska (Dział Dokumentacji Historii Teatru Krakowskiego), e-mail: a.kowalska@muzeumkrakowa.pl , tel. 12 422–52–58, 422–68–64, wew. 22