Przewodnik dla zaawansowanych 2.0
Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w programie szkoleniowym „Przewodnik dla zaawansowanych 2.0”, którego celem jest ustawiczne podnoszenie kompetencji zawodowych, zarówno merytorycznych jak i metodycznych krakowskich przewodników.
Opis programu szkoleniowego
Program służy zdobyciu przez uczestników wiedzy i umiejętności właściwych profesji przewodnika miejskiego, w szczególności muzealnego – na wystawach i w obiektach Muzeum Krakowa. Naszym celem jest również wzmacnianie relacji między przewodnikami a muzeum oraz sieciowanie środowiska przewodnickiego poprzez budowanie platformy kontaktu zawodowego i osobistego.
„Przewodnik dla zaawansowanych 2.0” stanowi kontynuację realizowanego od 2016 r. programu „Przewodnik dla zaawansowanych”, z uwzględnieniem zmian w zakresie celów programowych oraz założeń merytorycznych i organizacyjnych.
Obszarem naszej pracy edukacyjnej jest dziedzictwo kulturowe Krakowa, zarówno materialne, jak i niematerialne. Podczas naszych spotkań poruszamy także tematy dotyczące konserwacji, muzeologii oraz zbiorów i kolekcji naszego muzeum. Prowadzimy warsztaty szkoleniowe z zakresu metodologii oprowadzania po wystawach muzealnych.
Zasady udziału w programie:
- Program adresowany jest do krakowskich przewodników miejskich posiadających:
- licencję wydaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolski Urząd Wojewódzki, Federację Stowarzyszeń Przewodnickich, Oddział Krakowski PTTK,
- certyfikat Muzeum Krakowa,
- inny dokument poświadczający ukończenie kursu lub szkolenia z zakresu pracy przewodnika miejskiego lub muzealnego
- uwaga: Kandydaci na przewodników miejskich lub muzealnych nieposiadający ww. dokumentów dopuszczani będą do udziału w programie warunkowo.
- Program funkcjonuje w cyklu rocznym:
- styczeń – listopad: spotkania programowe,
- grudzień: zakończenie programu i wydanie kart beneficjenta
- Spotkania programowe realizowane będą w formie stacjonarnej, na terenie muzeum, w przestrzeni miejskiej oraz online.
- Szczegółowy program spotkań na każdy kolejny miesiąc zamieszczany jest poniżej w plikach do pobrania, a także rozsyłany drogą e-mail do przewodników, których adresy figurują w bazie muzealnej.
- Każde spotkanie programowe objęte jest rezerwacją, której można dokonać poprzez elektroniczny formularz rezerwacji dostępny na stronie internetowej: http://muzeumkrakowa.pl/formularz-przewodnik-dla-zaawansowanych
- Udział w wybranych spotkaniach jest bezpłatny. Informacja o ewentualnej odpłatności będzie każdorazowo umieszczana w materiałach informacyjnych.
- Obecność na spotkaniach stacjonarnych potwierdzana będzie podpisem prowadzącego składanym w indeksie przewodnika (do pobrania na dole strony). W przypadku spotkań online potwierdzenie udziału następuje na podstawie list obecności sporządzanych w ich trakcie.
- Spotkania programowe realizowane są przez muzealników oraz zewnętrznych specjalistów z danej dziedziny.
- Na zakończenie programu (grudzień) uczestnicy, którzy wzięli udział w 15 spotkaniach (w tym w minimum 3 realizowanych w formie stacjonarnej), otrzymują kartę beneficjenta programu uprawniającą do korzystania przez 1 rok kalendarzowy z następujących korzyści:
bezpłatny wstęp na wszystkie wystawy stałe i czasowe Muzeum Krakowa
rabat w wysokości 15% na wydawnictwa Muzeum Krakowa oraz rabat 10% na zakup "Encyklopedii Kraków" po okazaniu karty beneficjenta - Na zakończenie programu (grudzień) uczestnicy, którzy wzięli udział w 30 wybranych przez siebie spotkaniach, otrzymują kartę beneficjenta programu uprawniającą do korzystania przez 1 rok kalendarzowy z następujących korzyści:
bezpłatny wstęp na wszystkie wystawy stałe i czasowe Muzeum Krakowa
rabat w wysokości 15% na wydawnictwa Muzeum Krakowa oraz rabat 10% na zakup "Encyklopedii Kraków" po okazaniu karty beneficjenta
darmowo jedną publikację do kwoty 40 zł, spośród wydawnictw muzealnych dostępnych na stronie internetowej po okazaniu karty beneficjenta
UWAGA!
W przypadku rezygnacji z zarezerwowanych zajęć prosimy o pilne przekazanie informacji do Działu Edukacji (przewodnicy@muzeumkrakowa.pl, 12 422 21 18 w. 136). Zwolnione przez Państwa miejsca wyświetlą się ponownie jako dostępne w formularzu. Zachęcamy więc do śledzenia zmian w formularzu w ciągu całego miesiąca.