Depozyt Pamięci: Z Bieżanowa, aż po Szanghaj - Pasje życiowe Zygmunta Szewczyka

Muzeum Podgórza, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na nową wystawę w Depozycie Pamięci.

Wystawa Z Bieżanowa aż po Szanghaj – pasje Zygmunta Szewczyka to opowieść o założycielu i wieloletnim dyrektorze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie - Zygmuncie Szewczyku, zawodniku Wisły Kraków, Prezesie Towarzystwa Przyjaciół Bieżanowa, zapalonym narciarzu, wspaniałym, oddanym ojcu, miłośniku gór, laureacie nagrody im. Jędrzeja Śniadeckiego - najwyższego odznaczenia dla nauczyciela wychowania fizycznego. Człowieku czynu, który trzy razy przechodził na emeryturę, uratował klub sportowy Bieżanowianka, który kochał ludzi, sport i działanie. Człowieku, który zafascynował młodych ludzi, młodych sportowców, do tego stopnia, że postanowili wraz z dwójką nauczycieli przygotować o nim wystawę w Depozycie Pamięci - zamknąć na niewielkiej przestrzeni wspaniały życiorys sportowca, mistrza, pedagog, ojca, społecznika.
Kuratorami wystawy jest sześcioro uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego: Sebastian Gniadek, Mateusz Kukuczka, Miłosz Michalik, Tadeusz Oleksy, Kacper Roszuk, Konrad Tabor oraz nauczyciele : mgr Joanna Wrońska, mgr Andrzej Biela, którzy pracowali pod opieką merytoryczną dr hab. Joanny Basiagi - Pasternak.

Zapraszamy do holu Muzeum Podgórza. Depozyt będzie czynny do 31 maja 2023.

Mecenas Muzeum:

Logo Wodociągi Miasta Krakowa S.A.