Zapraszamy do zapoznania się z godzinami otwarcia oddziałów podczas świąt Wielkanocnych Link

Drążenie miasta: wystawa fotografii Jurka Łobazy „Drążenie Miasta. Ziemia"

Kolorowa grafika ukazująca rycinę Krakowa z napisem "Drążenie miasta. Ziemia"

Pałac Krzysztofory oraz Rynek Podziemny, oddziały Muzeum Krakowa, w ramach corocznie odbywającego się Święta oddziału Rynku Podziemnego zapraszają na wystawę fotografii Jurka Łobazy „Drążenie Miasta. Ziemia".

W styczniu 2022 r. już po raz jedenasty w ramach święta oddziału Rynek Podziemny drążymy miasto w poszukiwaniu różnych tematów związanych z Krakowem. Od trzech lat towarzyszą nam w tym żywioły. Teraz przyszedł czas na kolejny z nich – ziemię. Przyjrzymy się ziemi z punktu widzenia geodetów, geografów, artystów, a także historyków oraz historyków sztuki. Dzięki życzliwości Muzeum Geologicznego ING PAN udamy się w fascynującą podróż do wnętrza ziemi, a wiosną poznamy sekrety krakowskich ogrodów. Nie zapomnimy też o najmłodszych uczestnikach święta oddziału, dla których przygotowaliśmy specjalne warsztaty. Zapraszamy!

*(ze względów pandemicznych warsztaty dla najmłodszych zostały przesunięte, informacje szczegółowe zostaną podane później)
11 stycznia – 1 lutego 2022 r. zapraszamy Państwa na wystawę fotografii Jurka Łobazy  „Drążenie Miasta. Ziemia".

Seria fotografii Ziemia jest swobodną interpretacją powiązań pomiędzy bytem (człowiek) i żywiołem (ziemia). Fotografie prezentują wizualne skojarzenia z poszczególnymi sezonami przyrody, a jednocześnie są obrazem zmian ekologicznych powodowanych przez rozwój ludzkiej cywilizacji.

Wystawę mogą Państwo zobaczyć w holu Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35.

Zapraszamy!

INFORMACJA WS. PASZPORTÓW PRZECIWKO COVID-19

Muzeum Krakowa informuje, że w związku z wprowadzonymi z dniem 1 grudnia 2021 r. obostrzeniami dotyczącymi ograniczenia liczby osób zwiedzających wystawy i biorących udział w wydarzeniach edukacyjnych, a także wyłączenia spod tych ograniczeń osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 - Muzeum umożliwiać będzie osobom zaszczepionym zwiedzanie oraz udział w wydarzeniach poza obowiązującymi limitami po przedstawieniu przez nie certyfikatu zaszczepienia (w postaci wydrukowanej lub cyfrowej). Przedstawienie certyfikatu jest oczywiście dobrowolne, jednak jego nieprzedstawienie może spowodować konieczność oczekiwania na wejście na wystawę lub niemożność uczestniczenia w wydarzeniu.
Wybierając się do Muzeum Krakowa, pamiętajcie zatem o certyfikatach!
Kolorowa grafika ukazująca rycinę Krakowa z napisem "Drążenie miasta. Ziemia"