Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Walczyli o trzy wiersze w historii...

Wystawa czasowa
plac Bohaterów Getta

Zapraszamy na wystawę plenerową na placu Bohaterów Getta będącą częścią projektu Pamiętaj z nami 2023.

Dolek Liebeskind, Gusta Draenger, Szymek Lustgarten... to tylko niektóre z kilkudziesięciu nazwisk, które nosili członkowie żydowskiego podziemia powstałego w krakowskim getcie. Od czerwca 2023 roku na placu Bohaterów Getta możecie Państwo obejrzeć wystawę plenerową poświęconą zagadnieniu żydowskiego ruchu oporu w krakowskim getcie. Brawurowe akcje dywersyjne, likwidacja konfidentów, tworzenie fałszywych dokumentów - o tym wszystkim dowiecie się z edukacyjnych plansz zlokalizowanych nieopodal Apteki pod Orłem. Wystawa plenerowa jest elementem projektu Pamiętaj z Nami. Serdecznie zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydarzenie Pamiętaj z nami jest organizowane we współpracy z:

Partnerzy

Logo Dzielnicy XIII PodgórzeLogo Dzielnicy V KrowodrzaLogo Dzielnicy I Stare MiastoLogo Instytut Judaistyki Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Patron Medialny wydarzenia Pamiętaj z nami 2023