Zapraszamy na Święto Rodziny Krakowskiej z Muzeum Krakowa 24-26 maja 2024

24.05.2024, godz. 14.00
Przez Łąkę do Parku
rodzinny spacer edukacyjny

Błonia to nie tylko największa w Europie łąka w centrum miasta, ale także świadek wielu ważnych wydarzeń w dziejach Krakowa i Polski. Z kolei Park Jordana to pierwszy w kraju ogród zabaw stworzony specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Podczas spaceru przez zielone tereny Zwierzyńca uczestnicy nie tylko poznają historię obu tych miejsc, ale także wykonują zadania i wspólnie uczestniczą w grach zręcznościowych. Spacer rozpoczyna się w ogrodzie Domu Zwierzynieckiego, a kończy przy pomniku niedźwiedzia Wojtka w Parku Jordana.
Miejsce zbiórki: Dom Zwierzyniecki, ul. Królowej Jadwigi 41
limit miejsc: 20 osób
Cena - 20 zł od dziecka (1 opiekun wstęp bezpłatny)
Sprzedaż biletów rozpocznie się 7 maja poprzez stronę https://bilety.mhk.pl
Nie ma możliwości nabycia biletu w oddziale. Konieczność zakupu poprzez wskazaną stronę.

24.05.2024, godz. 17.00
Odkrywamy wspomnienia domu
oprowadzanie dla rodzin z dziećmi

Rydlówka to dom pełen wielkiej historii ale też barwnych wspomnień o artystach sprzed wieku i ich rodzinach. Oczywiście, trzeba umieć szukać i słuchać, by poznać te najciekawsze domowe opowieści. Zapraszamy do wspólnego odkrywania sekretów dawnych mieszkańców dworku - rodziny malarza Włodzimierza Tetmajera i rodziny poety Lucjana Rydla. Nie zabraknie niespodzianek i zagadek zarówno dla małych jak i dużych odkrywców wiedzy.
Miejsce: Rydlówka, ul. W. Tetmajera 28
limit miejsc: 25 osób
Cena - 20 zł od dziecka (1 opiekun wstęp bezpłatny)
Rezerwacje – Centrum Obsługi Zwiedzających - info@muzeumkrakowa.pl , 12 426 50 60

25.05.2024, godz. 11:00-12.30
25.05.2024, godz. 13:00-14.30
Miasto z wody – malowanie (z) rzeki
warsztaty na Wiśle

Zapraszamy rodziny do wzięcia udziału w wyjątkowym wiślanym wydarzeniu. Popłyniemy przez Kraków na galarze - tradycyjnej jednostce drewnianej, na jakiej niegdyś spławiano towary handlowe w dół rzeki. Na pokładzie czekać będzie przewodnik, który opowie o historii zaklętej w rzece. Trasa rejsu powiedzie od Przystani Muzeum u ujścia rzeki Rudawy, obok klasztoru Norbertanek, aż do stopnia wodnego Dąbie – czyli przez cały historyczny Kraków. Słuchając opowieści o dawnym mieście i legend związanych z Wisłą, uczestnicy stworzą rodzinny obraz Krakowa podziwianego z rzeki.
Uwaga – rejs odbywa się w kameralnej grupie, wydarzenie ma charakter piknikowy – można zabrać prowiant, na pokładzie mile widziani są czworonożni przyjaciele. Ze względu na plenerowy charakter wydarzenia, w razie niesprzyjających warunków pogodowych spotkanie może zostać odwołane.
Miejsce zbiórki: Przystań Muzeum, bulwar Rodła przy klasztorze Norbertanek
Ilość osób: 10
cena - 20 zł od osoby
Sprzedaż biletów rozpocznie się 7 maja poprzez stronę https://bilety.mhk.pl
Nie ma możliwości nabycia biletu przy bulwarze. Konieczność zakupu poprzez wskazaną stronę.

26.05.2024, godz. 12:00-16.00
Wilcze tropy – śladem gen. Roberta Baden-Powella
gra terenowa
Zapraszamy do udziału w rodzinnej grze terenowej szlakiem przygód gen. Roberta Baden-Powella, założyciela skautingu. Eksplorując otoczenie jugowickiego fortu, śledząc mapę i rozwiązując różnorakie zadania dowiecie się jak powstał skauting, co wspólnego miał Bi-Pi z wilkiem i hipopotamem, dlaczego skauci witają się lewą ręką oraz co oznacza słowo Jamboree. Zapraszamy do wspólnej przygody pełnej emocji i dobrej zabawy!
Miejsce: Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego, ul Forteczna 28
limit miejsc: bez limitu
Cena – udział bezpłatny
Informacje dodatkowe: Czas gry to zwykle od 1 do 1,5 godz. Wydawanie pakietów startowych do godz. 15.00