Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

czas trwania:
75–90 minut
Rezerwacje i terminy
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne przyjmowane są najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty w muzeum, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać telefonicznie lub mailowo w oddziale organizującym zajęcia.
Kim jest i jak pracuje archeolog? Czy pędzelek jest mu potrzebny do malowania? W czasie zajęć dzieci będą miały okazję odkryć tajemnice skrywane pod powierzchnią Rynku Głównego i wiele dowiedzieć się o historii Krakowa i jego mieszkańców. Na zakończenie spróbują rozwiązać specjalne archeologiczne zadanie.

Podstawa programowa (przedszkola)

Podstawa programowa:
Społeczny obszar rozwoju dziecka (III.1); poznawczy obszar rozwoju dziecka (IV.20)

Podstawa programowa (klasy I-III)

Podstawa programowa: Edukacja wczesnoszkolna (kl. I-III): poznawczy obszar rozwoju dziecka (IV.1, IV.10, IV.11). Edukacja społeczna (III.1.1; III.2.1)
Najważniejsze informacje:
typ zajęć: