Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Los Polaków, niemieckich więźniów Montelupich i Pomorskiej

Fotografia czarnobiała. Budynek od strony Parku Krakowskiego w ujęciu między drzewami.
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne, warsztaty edukacyjne, spacery miejskie, gry i questingi jednak nie mniej niż 200 zł od grupy15.00 zł
Zajęcia edukacyjne w oddziale Rynek Podziemny jednak nie mniej niż 200 zł od grupy22.00 zł
Wycieczki objazdowe realizowane w Muzeum Nowej Huty jednak nie mniej niż 200 zł od grupy* *cena nie zawiera kosztów transportu, który Zamawiający organizuje we własnym zakresie15.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne przyjmowane są najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty w muzeum, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać telefonicznie lub mailowo w oddziale organizującym zajęcia.

Zapraszamy na nasze muzealne lekcje!

Warsztaty z elementami dramy
Czas trwania: 90 minut
  • edukacja historyczna

Warsztaty koncentrują się wokół zbrodni hitlerowskich w Krakowie, które prezentowane są przez losy konkretnych osób aresztowanych i przesłuchiwanych w siedzibie Gestapo przy ul. Pomorskiej oraz w więzieniu przy ul. Montelupich. Istotną rolę odgrywa zindywidualizowanie losów ofiar niemieckiego terroru. Do uczniów przemawiają nie liczby, daty, fakty, ale indywidualne, prywatne losy poszczególnych osób prezentowane na fotografiach, w listach, wspomnieniach i oryginalnych dokumentach z czasów wojny. Zajęcia zawierają elementy dramy, które aktywizują uczniów i wprowadzają czynnik przeżywania do procesu dydaktycznego.

Słowa kluczowe:

II wojna światowa, Gestapo, Ulica Pomorska, Montelupich, obóz koncentracyjny, Auschwitz, bohaterowie
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy