Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Światowid 4. Rocznik Muzeum PRL-u (w organizacji)

miejsce wydania
rok wydania:
liczba stron
format:
21cm x 26,5cm
ilustracje:
czarno-białe, kolorowe

Rocznik Muzeum PRL-u (w organizacji)

Kolekcje i wystawy:

- Centrum Historii Zajezdnia - przygoda z powojennym Wrocławiem - Marek Mutor.
- Zapomniane symbole pamięci - Katarzyna Kot.
- Nowe dziedzictwo. Hotel Cracovia, czyli muzeum designui architektury w Krakowie - prof. dr. hab. Andrzej     Szczerski.
- Dobrze działająca maszyna architektoniczna - Katarzyna Trojanek.

Historia:

- Sztandary, trybuny, marsze, wiwaty. Święta państwowe w Krakowie 1945-1950 - Maria Wąchała-Skindzier.
- Mozaiki w architekturze PRL-u - miejsca codzienne i wyjątkowe - dr Bożena Kostuch.

Nowa Huta:

- Od planu po realizację - budynki "Z" i "S" Centrum Administracyjnego Huty im. Lenina - Magdalena Smaga.
- Muzeum PRL-u w kontekście potencjału turystycznego Nowej Huty - dr Magdalena Banaszkiewicz.

Sprawy Muzealne:

- "PRL mieszka w nas czy my mieszkamy w PRL-u?",
  "PRL-owski dizajn" oraz "Od socrealizmu do modernizmu" - Zbigniew Semik.
- Nie tylko PRL, czyli o potrzebie porównawczego spojrzenia na historię społeczną Bloku Wschodniego -
dr Marcin Jarząbek.
- Kronika Muzeum PRL-u w Krakowie za okres 1 stycznia - 31 grudnia 2016 - Jacek Salwiński.

miejsce wydania
rok wydania: