Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku ze Świętem Jom Kipur, w poniedziałek 25 września wystawy w Starej Synagodze będą zamknięte.
Strona korzysta z ciasteczek!

Konkurs historyczny „Czy znasz Kraków?”

Kolorowa grafika promująca konkurs.
Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Muzeum Krakowa zapraszają na konkurs „Czy znasz Kraków?” skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.
Konkurs „Czy znasz Kraków?” to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs wiedzy historycznej o Krakowie. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1961 r. Od lat konkurs organizuje Muzeum Krakowa i Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Jego podstawowym celem jest rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania dziejami i dziedzictwem kulturowym Krakowa. Tematem tegorocznej edycji konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych jest „Kraków w latach 1945–1989”.

W ramach przygotowań konkursowych w zabytkowych wnętrzach Pałacu Krzysztofory zorganizowane zostaną wykłady wprowadzające. Pierwsze zajęcia odbędą się 24 października br. o godz. 16.00.

Dla finalistów konkursu przewidziane są dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Najlepsi będą mieli prawo udziału w finale Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Krakowa i Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz pod tel. 12 61 92 335 lub 12 259 49 37.

Zgłoszenia prosimy kierować do 16 października na adres: asek@cmjordan.krakow.pl

Regulamin konkursu wraz z załącznikami jest dostępny do pobrania na stronie konkursu: