Bilety onlineMuzeum dostępne
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Wstęp do "Wesela"

Kolorowa fotografia. Wnętrze Rydlówki. Stół, fotele, drewniany strop.
„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego to polski arcydramat, który naszą narodową mitologię dekonstruuje i tworzy na nowo. Niestarzejący się mimo upływu 123 lat portret polskiej duszy to marzenie i jednocześnie ambitne wyzwanie dla reżyserów, aktorów i całych teatralnych zespołów. „Wesela” nie wystarczy przeczytać. To dzieło, które trzeba zobaczyć, poczuć i doświadczyć. Tylko, jak się do tego przygotować? Jak zrozumieć dzieło, o którym jeszcze za życia artysty powiedziano, że łatwiej je wygrać na fortepianie niż opisać słowami? Jak odnaleźć się w tym chocholim tańcu przeszłości i przyszłości - faktów i fantazji – rzeczywistości i magii?
Zapraszamy do Rydlówki, do miejsca, w którym wszystko się zaczęło. Zabierzemy Państwa w podróż do dawnego Krakowa z przełomu XIX i XX wieku, opowiemy o bronowickich i malarskich inspiracjach Wyspiańskiego, pierwowzorach stworzonych przez niego postaci, cenzurze i skandalu wokół prapremiery. Nie zabraknie też zakulisowych historii o różnych krakowskich inscenizacjach „Wesela” i o tym, co w najnowszej premierze przygotował dla widzów Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Wydarzenie organizowane w ramach współpracy z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie w związku z premierą "Wesela" S. Wyspiańskiego w reżyserii Mai Kleczewskiej.
Więcej o spektaklu na stronie https://teatrwkrakowie.pl/spektakl/wesele

Oprowadzania:
14 maja o 18:00
16 maja o 18:00
6 czerwca o 18:00
11 czerwca o 18:00

Bilety do kupienia na stronie: 
https://bilety.mhk.pl/rezerwacja/termin.html?idw=447&idl=21