Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. Więcej informacji w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.
Strona korzysta z ciasteczek!

Herbatka u Rydlów

Rydlówka, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na spotkania z cyklu „Herbatka u Rydlów"!

Młoda Polska była niezwykle dynamiczną i różnorodną epoką, szczególnie ważną dla Krakowa i Rydlówki. To właśnie w tym czasie, na przełomie XIX i XX wieku między Krakowem a Bronowicami przechadzali się artyści tworzący nową sztukę: Stanisław Wyspiański, Kazimierz Sichulski, Jacek Malczewski, Włodzimierz Tetmajer, Stanisław Przybyszewski, Lucjan Rydel, Gabriela Zapolska i wielu innych. Nawiązując do zwyczaju literackich spotkań w młodopolskich salonach wpływowych Krakowian chcemy pod hasłem „Herbatka u Rydlów” organizować co miesiąc spotkania o sztuce i historii Krakowa przełomu XIX i XX wieku i stworzyć w Rydlówce przestrzeń otwartą na dyskurs i twórczą wymianę myśli.

Co miesiąc od października do czerwca zapraszamy do Rydlówki w wybrane czwartki o 18:00 na wykłady popularno-naukowe oraz w wybrane soboty o 11:00 na warsztaty tematyczne dla dzieci.

Najbliższe wykłady:
·       26.05.2022 - Pieśni obrzędowe i ich moc 
·       30.06.2022

Najbliższe warsztaty:
·       28.05.2022 - Dawne pieśni weselne – warsztaty muzyczne 
·       2.07.2022