Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Strona korzysta z ciasteczek!

Oferty darów i zakupów

Muzeum Krakowa zachęca do składania ofert obiektów, które chcieliby Państwo podarować lub sprzedać do zbiorów muzealnych.

Propozycje obiektów do zbiorów muzealnych przyjmuje Sekretarz Komisji Nabytków Muzealnych (Dział Inwentaryzacji i Gromadzenia Zbiorów) drogą mailową: zbiory@muzeumkrakowa.pl, a w przypadku materiałów biblioteczno-archiwalnych – Biblioteka Naukowa i Archiwum: biblioteka@muzeumkrakowa.pl.

W wiadomości mailowej prosimy określić, czy jest to oferta daru, czy zakupu (najlepiej z określeniem ceny). W miarę możliwości prosimy również o dołączenie fotografii oferowanego obiektu oraz podanie jego podstawowych danych (takich jak autor, czas powstania, wymiary, technika i historia).

Oferty rozpatrywane są przez Komisję Nabytków Muzealnych, a w przypadku materiałów biblioteczno-archiwalnych – Komisję Zakupów i Wyceny Materiałów Archiwalno-Bibliotecznych.


W sprawie ofert można także kontaktować się telefonicznie z Działem Inwentaryzacji i Gromadzenia Zbiorów – tel. (12) 619-23-72 oraz Biblioteką Naukową i Archiwum – tel. (12) 619-23-25.