Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Informacja dotycząca pracy w dniu 30 maja (Boże Ciało). Link
Strona korzysta z ciasteczek!

Niezadeptana pamięć. Moje upamiętnienie krakowskiego getta

Czarno-biała fotografia. Krzesło na Placu Bohaterów Getta.

Zapraszamy na wystawę fotograficzną uczniów i uczennic VI Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza i Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie.

Uczestnicy i uczestniczki przez kolejne październikowe piątki pracowali w przestrzeni dawnego getta. Pod opieką ekspertów poznawali nie tylko podstawy fotografii dokumentalnej, ale też historię getta. Odkrywali nieznane i niezrozumiałe dla nich wcześniej drugowojenne ślady, które uwieczniali na swoich fotografiach i w swojej pamięci. Czy warsztaty pomogły im w poznaniu historii tej części Krakowa? Czy pomogły w przepracowaniu tematu pamięci i w stworzeniu koncepcji tego, co chcieli powiedzieć poprzez fotografię? Czy zdołali opowiedzieć historię tego miejsca poprzez obraz? Czy jest to w ogóle możliwe? 

O tym każdy może przekonać się sam, zwiedzając wystawę, na którą zapraszamy od 6 grudnia 2023 r.
Wystawa „Niezadeptana pamięć. Moje upamiętnienie getta” przygotowana została pod kierunkiem fotografki Małgorzaty Fatalskiej.

Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4, hol główny, parter.
Wstęp bezpłatny
Czarno-biała fotografia. Krzesło na Placu Bohaterów Getta.

Warsztaty i wystawa zorganizowane zostały w ramach projektu Pamiętaj z nami 2023, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Powiązane oddziały

Powiązane aktualności