Zapraszamy do zapoznania się z godzinami otwarcia oddziałów podczas świąt Wielkanocnych Link

Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu

Kolorowy obraz. Osoby w strojach ludowych.
Kurator wystawy
Marta Marek
Wykład czwartkowy „Znane i nieznane oblicza Włodzimierza Tetmajera” 09.11.2023 godz. 17.00 Pałac Krzysztofory
Ceny biletów na wystawę
Bilet normalny 24.00 zł
Bilet ulgowy 20.00 zł
Bilet rodzinny 48.00 zł
Bilet grupowy 20.00 zł
Bilet grupowy ulgowy 16.00 zł
Karta Dużej Rodziny (bilet normalny) 12.00 zł
Krakowska Karta Rodzinna (bilet normalny) 12.00 zł
Karta Kraków dla Dużej Rodziny "N" (bilet normalny) 12.00 zł
Karta Kraków dla Dużej Rodziny "N" (bilet ulgowy) 10.00 zł
Legitymacja działacza opozycji (zamieszkałego na terenie Krakowa) 1.00 zł
Bilet zakupiony na wystawę stałą w Pałacu Krzysztofory „Kraków od początku, bez końca” upoważnia do zwiedzenia wystawy czasowej „Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu”.
We wtorki wstęp na wystawę czasową „Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu” jest odpłatny.

W ciągu 30 dni od dnia zakupu biletu na wystawę czasową „Włodzimierz Tetmajer. Siła barw
i temperamentu” możliwe jest dodatkowo zwiedzenie w jego cenie oddziału Rydlówka (Kraków, ul. Włodzimierza Tetmajera 28). Zwiedzanie oddziału Rydlówka możliwe jest w dniach i godzinach jego otwarcia. Bilety na wystawę „Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu” można zakupić także w oddziale Rydlówka i zwiedzić na ich podstawie w/w wystawę czasową, jak i wystawę w oddziale Rydlówka – w terminie do 30 dni od dnia zakupu.

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wystawę czasową „Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu”.

Jest to ekspozycja monograficzna – przekrojowa prezentacja twórczości artystycznej – pierwsza tego typu i tej skali wystawa twórczości Włodzimierza Tetmajera (1861–1923).

Dominująca część ekspozycji poświęcona jest malarstwu – uwzględniając zarówno malarstwo sztalugowe, jak i monumentalne. Obejmuje obrazy olejne, szkice do obrazów oraz projekty do polichromii i ilustracji. W przestrzeni wystawienniczej wydzielono aneksy tematyczne, poświęcone odpowiednio tematom: wątek biograficzny, działalność na polu etnograficznym, działalność ilustratorska, działalność polityczna.

Wystawa prezentowana z okazji setnej rocznicy śmierci Włodzimierza Tetmajera wpisuje się w szerszy kontekst obchodów o zasięgu ogólnokrajowym. Rok 2023 został ogłoszony przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej rokiem Włodzimierza Tetmajera, artysty malarza czołowego przedstawiciela Młodej Polski, polityka i działacza niepodległościowego. Dopełnienie wystawy stanowią wydarzenia muzealne towarzyszące ekspozycji.

Włodzimierz Tetmajer „Na ganku Tetmajerówki” ze zbiorów Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie

Kolorowy obraz. Osoby w strojach ludowych na tle budynku.
Kolorowy obraz. Osoby w strojach ludowych.
Kurator wystawy
Marta Marek
Ceny biletów na wystawę
Bilet normalny 24.00 zł
Bilet ulgowy 20.00 zł
Bilet rodzinny 48.00 zł
Bilet grupowy 20.00 zł
Bilet grupowy ulgowy 16.00 zł
Karta Dużej Rodziny (bilet normalny) 12.00 zł
Krakowska Karta Rodzinna (bilet normalny) 12.00 zł
Karta Kraków dla Dużej Rodziny "N" (bilet normalny) 12.00 zł
Karta Kraków dla Dużej Rodziny "N" (bilet ulgowy) 10.00 zł
Legitymacja działacza opozycji (zamieszkałego na terenie Krakowa) 1.00 zł

Mecenas Muzeum Krakowa

Logo Wodociągi Miasta Krakowa S.A.

Sponsorzy wystawy

Partnerzy wystawy

Główni Patroni medialni:

Powiązane aktualności

06.05.2022 Poszukujemy prac Włodzimierza Tetmajera! W związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. 29.11.2022 Rok 2023 Rokiem Włodzimierza Tetmajera Dzisiaj, 29 listopada 2022 r., chwilę przed dwunastą w południe, Senat RP przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2023 Rokiem Włodzimierza Tetmajera. 31.03.2023 Konkurs „Żywe obrazy Tetmajera” Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w konkursie „Żywe obrazy Tetmajera” organizowanym w ramach Roku Włodzimierza Tetmajera. 06.04.2023 Galeria Bronowice włączyła się w obchody Roku Włodzimierza Tetmajera Lokalizacja w historycznej dzielnicy miasta zobowiązuje. 03.07.2023 Konkurs „Barwny Tetmajer” oraz Rodzinna ścieżka edukacyjna na wystawie „Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu” Zapraszamy do udziału w konkursie „Barwny Tetmajer” oraz do zwiedzania wystawy „Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu” korzystając z Rodzinnej ścieżki edukacyjnej. 03.11.2023 Czasowo zmienione zasady funkcjonowania wystaw w Pałacu Krzysztofory W dniach 7- 12 listopada 2023 r. wystawy w Pałacu Krzysztofory funkcjonują na zmienionych zasadach. 07.11.2023 Funkcjonowanie Muzeum Krakowa w dniu Święta Niepodległości 11 listopada W dniu Święta Niepodległości 11 listopada wszystkie wystawy Muzeum Krakowa są nieczynne z wyjątkiem wystawy „Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu” w Pałacu Krzysztofory w godz. 10:00-18:00.