Bilety onlineMuzeum dostępne
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Współistnienie

Kolorowy baner z napisem "WSPÓŁISTNIENIE"
Kurator wystawy
Mateusz Zdeb

Zapraszamy na wystawę w Muzeum Podgórza!

Opowiedzieć pandemię, na dodatek w trakcie jej trwania – to wielkie wyzwanie i wielka odpowiedzialność. „Współistnienie” nie jest wystawą, jak inne, które w muzeum historycznym, miejskim opowiada się z pewnego dystansu (nie tylko historycznego). Praca jej twórców bliższa była pracy reporterów. Ważniejsze od kwerend w archiwach stały się spotkania i rozmowy. Oczywiście z zachowaniem dystansu fizycznego, bo ten emocjonalny trudno utrzymać, gdy na śmiertelną chorobę może zapaść każde z nas.

„Współistnienie” to opowieść o czasach zarazy ukazanych z perspektywy mieszkańców Krakowa. O małych i wielkich bohaterach. O smutkach, lękach, ale i radościach. O tym, jak pandemia zmieniła nasze życie, sposób myślenia i postrzegania świata. O tym, co nam zabrała i co w zamian zostawiła. I jak stała się dla artystów źródłem inspiracji.

Ale to nie jest opowieść pisana w czasie przeszłym, dokonanym. To historia w czasie teraźniejszym - dzieje się tu i teraz. Będzie się działa także w trakcie trwania ekspozycji, dlatego zaplanowano jej aktualizacje, również dzięki gościom Muzeum Podgórza, którzy po obejrzeniu wystawy zechcą podzielić się z innymi zwiedzającymi oraz twórcami wystawy refleksjami, wspomnieniami, historiami, emocjami i intuicjami.

Opowiedzcie z nami czas pandemii, opowiedzcie o tym, jak uczyliśmy się współistnienia z nią. Bez waszych historii ta wystawa będzie niepełna – zapraszają do współpracy twórcy ekspozycji.
Kolorowy baner z napisem "WSPÓŁISTNIENIE"
Kurator wystawy
Mateusz Zdeb

Mecenas wystawy

Współpraca

Powiązane oddziały