Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Informujemy, że Centrum Obsługi Zwiedzających przeniosło się do Pałacu Krzysztofory. Zapraszamy!
Strona korzysta z ciasteczek!

Współistnienie

Kurator wystawy
Mateusz Zdeb
Ceny biletów na wystawę
bilet normalny 12.00 zł
bilet ulgowy 10.00 zł
bilet grupowy 10.00 zł
bilet grupowy ulgowy 8.00 zł
bilet rodzinny 24.00 zł
Oprowadzanie 80.00 zł

Zapraszamy na wystawę w Muzeum Podgórza!

Opowiedzieć pandemię, na dodatek w trakcie jej trwania – to wielkie wyzwanie i wielka odpowiedzialność. „Współistnienie” nie jest wystawą, jak inne, które w muzeum historycznym, miejskim opowiada się z pewnego dystansu (nie tylko historycznego). Praca jej twórców bliższa była pracy reporterów. Ważniejsze od kwerend w archiwach stały się spotkania i rozmowy. Oczywiście z zachowaniem dystansu fizycznego, bo ten emocjonalny trudno utrzymać, gdy na śmiertelną chorobę może zapaść każde z nas.

„Współistnienie” to opowieść o czasach zarazy ukazanych z perspektywy mieszkańców Krakowa. O małych i wielkich bohaterach. O smutkach, lękach, ale i radościach. O tym, jak pandemia zmieniła nasze życie, sposób myślenia i postrzegania świata. O tym, co nam zabrała i co w zamian zostawiła. I jak stała się dla artystów źródłem inspiracji.

Ale to nie jest opowieść pisana w czasie przeszłym, dokonanym. To historia w czasie teraźniejszym - dzieje się tu i teraz. Będzie się działa także w trakcie trwania ekspozycji, dlatego zaplanowano jej aktualizacje, również dzięki gościom Muzeum Podgórza, którzy po obejrzeniu wystawy zechcą podzielić się z innymi zwiedzającymi oraz twórcami wystawy refleksjami, wspomnieniami, historiami, emocjami i intuicjami.

Opowiedzcie z nami czas pandemii, opowiedzcie o tym, jak uczyliśmy się współistnienia z nią. Bez waszych historii ta wystawa będzie niepełna – zapraszają do współpracy twórcy ekspozycji.
Kurator wystawy
Mateusz Zdeb
Ceny biletów na wystawę
bilet normalny 12.00 zł
bilet ulgowy 10.00 zł
bilet grupowy 10.00 zł
bilet grupowy ulgowy 8.00 zł
bilet rodzinny 24.00 zł
Oprowadzanie 80.00 zł

Mecenas wystawy

Powiązane oddziały