Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

"Nas już nie ma, już nie istniejemy" - Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie

Najważniejsze informacje:
czas trwania:
90 - 120 minut
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne, warsztaty edukacyjne, spacery miejskie, gry i questingi jednak nie mniej niż 200 zł od grupy15.00 zł
Zajęcia edukacyjne w oddziale Rynek Podziemny jednak nie mniej niż 200 zł od grupy22.00 zł
Wycieczki objazdowe realizowane w Muzeum Nowej Huty jednak nie mniej niż 200 zł od grupy* *cena nie zawiera kosztów transportu, który Zamawiający organizuje we własnym zakresie15.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne przyjmowane są najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty w muzeum, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać telefonicznie lub mailowo w oddziale organizującym zajęcia.

Zapraszamy na nasze muzealne zajęcia!

Warsztaty edukacyjne
Czas trwania: 90–120 minut
Uwaga: zajęcia dostępne również w języku angielskim.
  • edukacja społeczno-obywatelska
  • edukacja historyczna

Celem warsztatów jest przybliżenie zagadnienia Zagłady polskich Żydów w ramach tzw. operacji Reinhardt na terenie Generalnego Gubernatorstwa. Punktem wyjścia do omówienia tematu są polityka III Rzeszy wobec Żydów w latach 1933–1939 oraz losy żydowskich mieszkańców Krakowa w trakcie niemieckiej okupacji w latach 1939–1945, z szerszym kontekstem wydarzeń w Polsce. Podczas zajęć prześledzony zostanie proces Zagłady – od dyskryminacji słownej, poprzez dyskryminację prawną, kończąc na eksterminacji polskich Żydów w trzech obozach zagłady: Bełżcu, Sobiborze i Treblince. Poza warstwą historyczną podejmowane są również kwestie związane z prawami człowieka, dyskryminacją oraz rasizmem we współczesnym świecie.

Słowa kluczowe:

Zagłada, Ustawy Norymberskie, Żydzi w XX wieku, Bełżec, Treblinka, Sobibór, prawa człowieka, dyskryminacja, rasizm, antysemityzm, stosunki polsko-żydowskie w trakcie Zagłady, ksenofobia, piramida Allporta
Najważniejsze informacje:
czas trwania:
90 - 120 minut
Ceny biletów na wystawę
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy