Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Strona korzysta z ciasteczek!

Gra miejska „Akcja Goniec”

Serdecznie zapraszamy młodzież szkolną z nauczycielami i opiekunami do udziału 11.09.2023 r. w grze miejskiej pt. „Akcja Goniec”. Tematycznie nawiązuje ona do dziejów Krakowa w latach 1939-1945 i jest częścią „Dni Pamięci Ofiar Gestapo”, organizowanych w oddziale Muzeum Krakowa „Ulica Pomorska”. Zadaniem drużyn będzie zaangażowanie się w życie konspiracyjne okupowanego przez Niemców miasta, za sprawą wykonywania zadań i rozwiązywania zagadek. 

Idea gry zawiera się w tradycyjnej formie rozgrywki w przestrzeni miasta (dzielnicy). Jest dedykowana dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu województwa małopolskiego. Nie ma potrzeby wcześniejszego przygotowywania się do udziału w niej, gdyż podczas jej trwania będziemy chcieli przekazać najważniejsze informacje dotyczące czasów II wojny światowej.

Dla najlepszych drużyn przewidziane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe i wydawnictwa muzealne.
Na Państwa zgłoszenia wysłane na adres gry@muzeumkrakowa.pl czekamy do 8 września 2023 r. do godziny 16.00. Więcej informacji znajda Państwo w Regulaminie Gry dostępnym do pobrania poniżej.

Regulamin Gry

Formularze złoszeniowe

Powiązane aktualności