W dniu 29 października (wtorek) w godz. 9:00-14:00 Fabryka Emalia Oskara Schindlera będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy. Link
Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

KURSY DLA MŁODZIEŻY 2024/2025 - „Kraków epoki jagiellońskiej”

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w bezpłatnych zajęciach przybliżających dzieje i dziedzictwo kulturowe Krakowa. W trakcie tegorocznej edycji: „Kraków epoki jagiellońskiej” uczestniczki i uczestnicy zapoznają się z najciekawszymi historiami tych czasów – dowiemy się m.in. jakie nacje mieszkały w Krakowie, jak miasto w tym czasie funkcjonowało, jak wyglądało życie codzienne w domu i warsztacie rzemieślniczym, co Krakowianie jedli, spotkamy się z najwybitniejszymi postaciami tego okresu: Janem Długoszem, Mikołajem Kopernikiem, Zygmuntem Starym czy Boną Sforzą oraz poznamy architekturę i sztukę. Nowością będą zajęcia terenowe w Barbakanie, na „Murach Obronnych” czy w Wieży Ratuszowej.

Spotkania będą odbywały się w niedziele (raz, wyjątkowo w sobotę) w Sali Miedzianej lub Sali Baltazara Fontany w Muzeum Krakowa, Rynek Główny 35.

Wykłady prowadzą nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz wykwalifikowani pracownicy merytoryczni Muzeum Krakowa i członkowie Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.

Warunkiem uzyskania certfikatu ukończenia kursu jest systematyczne uczestnictwo w zajęciach. Regulamin kursu, karta uczestnictwa oraz harmonogram zajęć tegorocznego bloku tematycznego są dostępne na stronie internetowej Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa oraz Muzeum Krakowa: www.tmhzk.krakow.pl , www.muzeumkrakowa.pl .

Uczniowie klas 1-6 szkoły podstawowej zapisują się do Akademi młodego miłośnika Krakowa.

Uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej i ponadpodstawowej do Młodzieżowego Uniwersytetu Krakowa.

Harmonogramy zajęć