Bilety onlineMuzeum dostępne
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Projekt "Muzeum Podgórza"

Przedsięwzięcie prowadzone było w ramach zadania inwestycyjnego „Muzeum Podgórza – oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – adaptacja nieruchomości przy ul. Powstańców Wielkopolskich 1 w Krakowie w celu utworzenia Muzeum Podgórza”, realizowanego przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa wspólnie z Gminą Miejską Kraków.
Prace budowlane związane z rewitalizacją zabytkowego zajazdu trwały od połowy 2015 roku i podzielone były na dwa etapy. Pierwszy polegał na modernizacji budynku głównego oraz adaptacji pomieszczeń na cele wystawiennicze. Przebudowana została klatka schodowa pomiędzy piętrem a poddaszem, dobudowano szyb windowy do budynku głównego. Wykonano nową aranżację dziedzińca wewnętrznego, odremontowano mur otaczający posesję, a także przeprowadzono konserwację bramy wjazdowej od strony  ul.  Powstańców Wielkopolskich wraz z fragmentem muru oraz tzw. mur wschodni na tyłach budynku.
W drugim etapie, wykonano przebudowę oficyn bocznej po stronie północnej, a także wybudowano łącznik z budynkiem głównym. W części tej znajdują się: hol wejściowy, z kasą i szatnią, sala konferencyjna z miejscem na zaplecza kawiarniane łącznie na 70 osób oraz na poddaszu pomieszczenia biurowe.
Odnowiony budynek uzyskał pozwolenie na użytkowanie w październiku 2017 roku.
Zakres objęty I etapem realizacji tj. budynek główny realizowany był przy udziale  środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata  2014-2020. W ramach projektu objętego tym dofinansowaniem wykonane zostały elementy wystawy stałej otwarcie wystawy stałej – kwiecień 2018r. – zakończenie i rozliczenie projektu – czerwiec 2018r.
Prace prowadzone były w oparciu o projekt autorstwa Jerzego Wowczaka z Autorskiej Pracowni Projektowej Jerzy Wowczak przez wykonawcę - konsorcjum firm w składzie: AGA-Bauservice Sp. z o.o. (Lider konsorcjum), Zygmunt Murdza Zakład Remontowo Budowlany ,,MURDZA” (partner konsorcjum), MURKRAK Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (partner konsorcjum).
Inwestycja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej i EFRR w ramach RPO WM 2014-2020 oraz środków Gminy Miejskiej Kraków.

Muzeum Podgórza - nowy oddział Muzeum Krakowa

Zapraszamy do Muzeum Podgórza, nowego oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, który znajduje się przy ul. Powstańców Wielkopolskich 1