Gra miejska "Rozkaz! Rozbić więzienie"
Serdecznie zapraszamy młodzież szkolną z nauczycielami (opiekunami) do udziału 14.09.2026 r. (poniedziałek) w grze miejskiej „Rozkaz: Rozbić więzienie!”.Gra tematycznie nawiązuje do dziejów Krakowa tuż po zakończeniu II wojny światowej. Jest ona częścią programu „Dni Pamięci Ofiar Gestapo”, odbywających się w oddziale Muzeum Krakowa „Ulica Pomorska”. Współorganizowana jest z krakowskim IPN-em. Zadaniem drużyn będzie zaangażowanie się w życie miasta w którym rządziła nowa, narzucona siłą władza, przyniesiona wraz z bagnetami Armii Czerwonej. Gra jest skierowana do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu województwa małopolskiego. Nie ma potrzeby wcześniejszego przygotowywania się do udziału w niej, gdyż podczas jej trwania będziemy chcieli przekazać najważniejsze informacje historyczne. Dla najlepszych drużyn przewidziane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe i wydawnictwa muzealne.
Mail ze zgłoszeniem zespołów należy przesłać na adres:
gry@muzeumkrakowa.pl
do 10 września 2026 r.
Liczy się kolejność zgłoszeń.
Mail ze zgłoszeniem zespołów należy przesłać na adres:
gry@muzeumkrakowa.pl
do 10 września 2026 r.
Liczy się kolejność zgłoszeń.