Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Powierzchnie w Forcie 52a „Jugowice”

Obiekt usytuowany w Krakowie przy ul. Fortecznej.

Fort 52a „Jugowice” to jeden z fortów twierdzy Kraków. Powstał w latach 1896–1902 (według innych źródeł 1897-1898). Wzmacniał on obronę południowej flanki twierdzy, umożliwiając panowanie nad traktem wiedeńskim. W maju 2022 r. został zakończony kompleksowy remont fortu, w wyniku którego powstał kompleks budynków składający się z historycznego budynku Fortu Pancernego 52a "Jugowice" i dobudowanej nowoczesnej części budynku. Kompleks posiada dwie kondygnacje, które zostały częściowo zagłębione w „równi ogniowej” zabytkowego fortu, co sprawia, że nowy budynek wtapia się w otaczającą go forteczną zieleń. W obiekcie znajdują się m.in.: przestrzenie wystawiennicze, sale konferencyjne, pomieszczenia gastronomiczne, pomieszczenia do przechowywania i konserwacji zbiorów, pokoje noclegowe, a także zaplecze socjalne dla biwaków harcerskich.

Zapraszamy Państwa do tego wyjątkowego obiektu. W jego nowo dobudowanej części udostępniamy następujące powierzchnie:

• Hol główny o powierzchni ok. 200 m2, przeznaczony dla maksymalnie 80 osób, łączący nową i starą część foru. Jest to idealne miejsce do organizacji np. konferencji prasowych.
  • Sala konferencyjna o powierzchni 111 m2 usytuowana na poziomie -1, przeznaczona dla maksymalnie 95 osób. Sala wyposażona jest w stół prelekcyjny, mównicę, krzesła i stoły konferencyjne.
  • Sala konferencyjna o powierzchni 150 m2, usytuowana na poziomie -1, przeznaczona dla maksymalnie 80 osób.
  • Sala edukacyjna o powierzchni 50 m2, przeznaczona dla maksymalnie 20 osób. Sala posiada zmywalną powierzchnię podłogi, dostosowaną np. do organizacji warsztatów plastycznych, czekoladowych itp.
  • Sala cateringowa o powierzchni 80 m2, przeznaczona dla maksymalnie 70 osób, usytuowana na parterze budynku, z wejściem od strony holu głównego. Sala wyposażona jest w stoły i krzesła, posiada zaplecze techniczne (gastronomiczne) o powierzchni 35 m2 z wejściem od strony terenu zewnętrznego, osobne pomieszczenie sanitarne. Z uwagi na aranżację wnętrza i usytuowanie sali można wykorzystywać ją również w celu organizacji warsztatów, zajęć edukacyjnych czy spotkań organizacyjnych.

Informacje kontaktowe oraz cena

• Cena za 1 godzinę udostępnienia powierzchni holu głównego wynosi 400 zł netto.
  • Cena za 1 godzinę udostępnienia sal konferencyjnych o powierzchni 150 m2 i 111 m2 wynosi 200 zł netto.
  • Cena za 1 godzinę udostępnienia sali edukacyjnej wynosi 120 zł netto.
  • Cena za 1 godzinę udostępnienia sali cateringowej wynosi 200 zł netto.

W celu skorzystania z naszej oferty prosimy o kontakt e-mail: najem@muzeumkrakowa.pl, tel.: 12 619 23 66 i 12 619 23 37.