Wynajem powierzchni w oddziale „Stara Synagoga”

Stara Synagoga jest najstarszą z synagog zachowanych w Polsce. Została zbudowana około 1485 r. w stylu gotyckim, a około 1550 r. przebudowana w stylu renesansowym przez architekta z Florencji Mateusza Gucciego.

Opis miejsca

Do 1939 r. stanowiła centrum religijno-administracyjne żydowskiej wspólnoty w Krakowie. Synagoga, która przez stulecia była główną modlitewnią krakowskich Żydów, ośrodkiem władzy rabinów i seniorów żydowskiego miasta, a jednocześnie stanowiła bezcenny zabytek kultury, podczas okupacji niemieckiej w latach 1939 – 1945 została obrabowana z bogatego wyposażenia i zrujnowana. Po zakończeniu II wojny światowej przez ponad dekadę pozostawała w ruinie.

W latach 1956 – 1959 została odrestaurowana i zaadaptowana na muzeum Dziejów i Kultury Żydów Krakowskich, które funkcjonuje w niej do dzisiaj na podstawie porozumienia zawartego w 1959 r. pomiędzy właścicielem zabytku, Żydowską Gminą Wyznaniową w Krakowie i jego obecnym użytkownikiem, Muzeum Krakowa.

Opis oferty

W murach Starej Synagogi, w przestrzeni głównej sali wystawowej (225 m2) możliwa jest organizacja kameralnych koncertów muzycznych i małych form teatralnych.

Oprócz głównej sali wystawowej w Starej Synagodze udostępniamy również kameralną salę edukacyjną (45 m2) zlokalizowaną na 1 piętrze, która jest idealnym miejscem spotkań w sercu Kazimierza.  Możliwa jest tu organizacja odczytów, wykładów, spotkań autorskich, debat. Do Państwa dyspozycji jest rzutnik długoogniskowy, ekran, 40 krzeseł i 6 stołów.

Informacje kontaktowe oraz cena

Cena za 1 godzinę udostępnienia powierzchni głównej sali wystawowej wynosi 1000 zł netto.

Cena za 1 godzinę udostępnienia sali edukacyjnej wynosi 150 zł netto

W celu skorzystania z naszej oferty prosimy o kontakt e-mail: najem@muzeumkrakowa.pl, tel.: 12 619 23 66 i 12 619 23 37.

Organizując wydarzenie w przestrzeniach muzealnych zachęcamy Państwa do wzbogacenia agendy o będące w ofercie Muzeum Krakowa warsztaty edukacyjne i wykłady, jak również do zwiedzania naszych przestrzeni wystawienniczych