Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Powierzchnie w oddziale „Muzeum Podgórza”

ul. Powstańców Wielkopolskich 1, Kraków

Opis oddziału

Muzeum Podgórza mieści się w zabytkowym budynku określanym zwyczajowo mianem zajazdu Pod św. Benedyktem. Na przestrzeni wieków pełnił różne funkcje. W połowie XIX wieku w budynku muzeum mieścił się szpital wojskowy. W 2. połowie tego stulecia i w początkach XX wieku pełnił funkcje wojskowe. W latach międzywojennych mieściła się tu Wojskowa Wytwórnia Wozów Taborowych, a czasie II wojny światowej budynek pełnił funkcję filii więzienia św. Michała. Obecnie w Muzeum Podgórza opowiadamy dzieje Podgórza oraz terenu, na którym ukształtowało się miasto, od czasów najdawniejszych, legendarnych, aż po współczesność.

Opis oferty

Oddział „Muzeum Podgórza” jest miejscem w pełni przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. W budynku są dwie windy, w tym jedna dla osób niepełnosprawnych, szatnia i pomieszczenia sanitarne, również dla osób niepełnosprawnych.

W Muzeum Podgórza zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty udostępnienia powierzchni:

• Sali konferencyjnej (55 m2) zlokalizowanej na parterze w budynku oficyny z wyjściem na dziedziniec. Sala jest wydzielona z większej przestrzeni ścianką mobilną. Jest wyposażona w mównicę, krzesła, istnieje możliwość udostępnienia stołów rozkładanych do prowadzenia warsztatów. Cena za 1 godzinę udostępnienia powierzchni sali konferencyjnej wynosi 200 zł netto.
  • Sali edukacyjnej (33 m2) znajdującej się na poziomie -1 w budynku głównym. Sala jest przystosowana do prowadzenia zajęć i warsztatów dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jest wyposażona w stoły i siedziska dla dzieci. Posiada własne zaplecze sanitarne przystosowane do potrzeb dzieci. Cena za 1 godzinę udostępnienia tylko powierzchni sali edukacyjnej wynosi 150 zł netto
  • Dziedzińca o powierzchni ok. 600 m2, który z uwagi na lokalizację i  dostępność komunikacyjną jest idealnym miejscem na organizację targów, kiermaszów, pokazów itp. Cena za udostępnienie powierzchni dziedzińca uzależniona jest celu udostępnienia.

W celu skorzystania z naszej oferty prosimy o kontakt e-mail: najem@muzeumkrakowa.pl, tel.: 12 619 23 66 i 12 619 23 37.

Organizując wydarzenie w przestrzeniach muzealnych zachęcamy Państwa do wzbogacenia agendy o będące w ofercie Muzeum Krakowa warsztaty edukacyjne i wykłady, jak również do zwiedzania naszych przestrzeni wystawienniczych.