Wynajem powierzchni w filii „Mury Obronne”

Mury obronne z Bramą Floriańską i trzema basztami – Pasamoników, Stolarską i Ciesielską, stanowią fragment niegdyś istniejących potężnych średniowiecznych fortyfikacji Krakowa, wyburzonych na mocy decyzji cesarza austriackiego Franciszka II Habsburga z 1806 r.

Opis miejsca

Brama Floriańska była główną bramą miejską. Przy okazji jej renowacji w latach 80-tych XIX w., na piętrze bramy, powstała rodowa kaplica Czartoryskich. Pracami kierował architekt Wandalin Beringer. Kaplicę w 1889 r. poświęcił biskup krakowski Albin Dunajewski.

Opis oferty

Tę neogotycką kaplicę rodu Czartoryskich udostępniamy w celu organizacji uroczystości zaślubin, zaręczyn, okazjonalnych mszy świętych i nabożeństw, sesji zdjęciowych.

Informacje kontaktowe oraz cena

Cena za 1 godzinę udostępnienia kaplicy wynosi 500 zł netto.

W celu skorzystania z naszej oferty prosimy o kontakt e-mail: najem@muzeumkrakowa.pl, tel.: 12 619 23 66 i 12 619 23 37.

Organizując wydarzenie w przestrzeniach muzealnych zachęcamy Państwa do wzbogacenia agendy o będące w ofercie Muzeum Krakowa warsztaty edukacyjne i wykłady, jak również do zwiedzania naszych przestrzeni wystawienniczych