Bilety onlineMuzeum dostępne
Zmienione godziny otwarcia Muzeum Krakowa w okresie Świąt Bożego Narodzenia Link
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Wynajem powierzchni w filii "Rydlówka"

Rydlówka to zabytkowy dworek w stylu klasycystycznym, znany przede wszystkim jako miejsce słynnego wesela Lucjana Rydla, krakowskiego poety, i Jadwigi Mikołajczykówny, dziewczyny z Bronowic – Państwa Młodych z kanonicznego dramatu Stanisława Wyspiańskiego Wesele.

Opis miejsca

Dworek w swoim pierwotnym kształcie powstał w roku 1894, wybudował go malarz Włodzimierz Tetmajer na ziemi zakupionej od swojego teścia Jacentego Mikołajczyka. Gościnny dom Tetmajera był chętnie odwiedzany przez młodopolskich malarzy i literatów, którzy – zafascynowani ludowością i wiejskim folklorem – przyjeżdżali do Bronowic w poszukiwaniu artystycznych inspiracji.

Opis oferty

Również Państwo możecie poczuć atmosferę tamtych lat organizując we wnętrzach Rydlówki uroczystości rodzinne, śluby cywilne, spotkania autorskie, prelekcje, warsztaty, kameralne koncerty czy sesje fotograficzne. W celu organizacji spotkań do Państwa dyspozycji jest rzutnik, ekran, monitor LCD, mikrofon bezprzewodowy, mównica, 44 krzesła i stoły.
Oprócz wnętrz wystawy udostępniamy również powierzchnię ogrodu.

Informacje kontaktowe oraz cena

Cena za 1 godzinę udostępnienia powierzchni wystawy wynosi 500 zł netto.

Cena za 1 godzinę udostępnienia tylko sali spotkań (53 m2) wynosi 250 zł netto

Cena za udostępnienie powierzchni ogrodu uzależniona jest od celu udostępnienia.

W celu skorzystania z naszej oferty prosimy o kontakt e-mail: najem@muzeumkrakowa.pl, tel.: 12 619 23 66 i 12 619 23 37.

Organizując wydarzenie w przestrzeniach muzealnych zachęcamy Państwa do wzbogacenia agendy o będące w ofercie Muzeum Krakowa warsztaty edukacyjne i wykłady, jak również do zwiedzania naszych przestrzeni wystawienniczych