Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Atlas niematerialnego dziedzictwa Krakowa - etap I

Wartość dofinansowania: 900  000 zł; całkowita wartość zadania: 960 000 zł.

Celem projektu jest opracowywanie i implementacja rozwiązań służących społecznościom lokalnym i regionalnym. Projekt stworzy metody i narzędzia służące inwentaryzacji, dokumentacji, interpretacji i popularyzacji niematerialnego dziedzictwa, które jest kultywowane przez społeczności, grupy i jednostki na obszarze miasta Krakowa. Będzie stanowił pierwszy etap kompletnych badań nad niematerialnym dziedzictwem kulturowym, którego depozytariuszami są najczęściej przedstawiciele społeczności lokalnej i regionalnej. Projekt przyczyni się do głębszej implementacji na badanym obszarze Krakowa zapisów Konwencji w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego z 2003 roku. Prowadzone w ramach projektu prace inwentaryzacyjne, dokumentacyjne, interpretacyjne i popularyzatorskie będą miały istotne ze względów społecznych efekty. Umożliwią lepsze poznanie i zrozumienie problematyki dziedzictwa niematerialnego przez różnych interesariuszy. Pozwolą na identyfikację problemów, zagrożeń, a także szans związanych z badanymi zjawiskami i ich depozytariuszami.

Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu Nauka dla Społeczeństwa II.