„Okno na świat. Getto oczami Pankiewicza”

Dzięki współpracy z Fundacją Pełni Kultury kolejny oddział Muzeum Krakowa stał się nową dostępną przestrzenią na kulturalnej mapie Krakowa.

Projekt: „Integracja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych. Okno na świat. Getto oczami Pankiewicza” 2022

W ramach miejskiego grantu „Integracja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych. Okno na świat. Getto oczami Pankiewicza” 2022 realizowanego przez Fundację Pełni Kultury, oddział Apteka pod Orłem otrzymał dwie inkluzywne ścieżki zwiedzania dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Dla muzealnych Gości przygotowano dziesięć audiodeskrypcji  wystawy oraz najciekawszych eksponatów, a także  pomoce dotykowe i ścieżki dźwiękowe. Opracowano również dwa dostępne, edukacyjne spacery: „Apteka pod Orłem- przestrzeń wolności” i  „Tajemnice Placu Bohaterów Getta”.

Dostępne materiały opracowały inicjatorki projektu, audiodeskryptorki Regina Mynarska i Anna Franik z Fundacji Pełni Kultury oraz Katarzyna Kocik, kierownik Apteki pod Orłem, oddziału Muzeum Krakowa. Dostępność projektu i materiałów konsultował Adrian Wyka. Ścieżki dźwiękowe opracował Łukasz Podgórni. Projekt realizowany we współpracy z Elżbietą Lang z Muzeum Krakowa.

Ścieżka dźwiękowa do wystawy

Pliki z audiodeskrypcją - mp3

Pliki z audiodeskrypcją - doc.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

Fundacja Pełni Kultury

Wystawa „Apteka Tadeusza Pankiewicza w getcie krakowskim”