Wynajem powierzchni w oddziale „Celestat”

Celestat to neogotycki pałacyk, historyczna siedziba krakowskiego Towarzystwa Strzeleckiego „Bractwo Kurkowe”, zlokalizowana w Parku Strzeleckim. Turaj bracia kurkowi ćwiczyli strzelanie i organizowali konkursy strzeleckie, z najważniejszym, dorocznym konkursem o tytuł króla kurkowego.

Opis miejsca

Przyjmowali gości m.in. cesarza Franciszka Józefa I, następcę tronu arcyksięcia Rudolfa czy arcyksięcia Karola. Było to miejsce znane i znaczące dla Krakowa.

Obecnie w Celestacie prezentowana jest wystawa stała „Z dziejów Krakowskiego Bractwa Kurkowego”. Jest to jedyne tego typu muzeum prezentujące dzieje jednej organizacji strzeleckiej w jej historycznej siedzibie z tak bogatą kolekcją cennych pamiątek. Składają się na nią: portrety krakowskich królów kurkowych (od 1834 r.), insygnia władz Towarzystwa Strzeleckiego oraz króla i marszałków (berło, laski, łańcuchy) z najcenniejszym z nich srebrnym kurem.

W murach Celestatu, w przestrzeni Sali Strzeleckiej (320 m2), służącej niegdyś braciom jako miejsce na bale i przyjęcia, oraz Sali Brackiej (60 m2) możliwa jest organizacja kameralnych koncertów muzycznych, spektakli teatralnych, spotkań autorskich, wydarzeń kulturalnych, prelekcji, uroczystości firmowych i itp.

Opis oferty

Sale posiadają zaplecze sanitarne i szatnię.  Przestronność pomieszczeń zapewnia możliwość organizacji cateringu, w czym chętnie Państwu pomogą współpracujący z nami restauratorzy.

W celu organizacji spotkań do Państwa dyspozycji jest rzutnik multimedialny, ekran, 70 krzeseł, nagłośnienie.

Informacje kontaktowe oraz cena

Cena za 1 godzinę udostępnienia powierzchni Sali Strzeleckiej i Sali Brackiej wynosi 1 000 zł netto.

Cena za 1 godzinę udostępnienia tylko Sali Brackiej wynosi 500 zł netto.

W celu skorzystania z naszej oferty prosimy o kontakt e-mail: najem@muzeumkrakowa.pl, tel.: 12 619 23 66 i 12 619 23 37.

Organizując wydarzenie w przestrzeniach muzealnych zachęcamy Państwa do wzbogacenia agendy o będące w ofercie Muzeum Krakowa warsztaty edukacyjne i wykłady, jak również do zwiedzania naszych przestrzeni wystawienniczych