Bilety onlineMuzeum dostępne
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Dostępna Rydlówka - modernizacja wystawy stałej w oddziale Muzeum Krakowa

Dofinansowanie 54 000 zł wartość projektu 97 000 zł

Projekt przewiduje modernizację wystawy stałej w Rydlówce pod względem otwarcia jej na odbiorców ze szczególnymi potrzebami. Projekt obejmuje przygotowanie tyflografik (druk strukturalny i tradycyjny), audiodeskrypcji wystawy stałej i obiektów oraz zakup słuchawek wygłuszających i mobilnego podjazdu dla wózków inwalidzkich. Modernizacja umożliwi odbiorcom ze szczególnymi potrzebami pełny odbiór wystawy stałej w oddziale Rydlówka wraz z wybranymi dziełami sztuki, co pozwoli im poznać historię i sztukę przełomu XIX i XX wieku. Unikatową wartością projektu jest umożliwienie wszystkim gościom również odbiorcom o szczególnych potrzebach nie tylko poznania dziejów historycznego miejsca i najważniejszych muzealnych eksponatów, ale także charakterystycznych technik malarskich, zagadnienia perspektywy, struktury i kompozycji obrazów. Poznanie wielozmysłowe to najlepszy sposób na edukację i rozbudzenie zainteresowania dziedzictwem.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego