Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Pochód Lajkonika – wśród krakowskich sukman, kaftanów i gorsetów

Wartość dofinansowania: 90 000 zł; całkowita wartość zadania: 267 184,80 zł.

W zadaniu podjęte zostaną działania służące animacji kulturowej i społecznej w oparciu o niematerialne dziedzictwo kulturowe Krakowa i we współpracy z jego depozytariuszami. Głównym działaniem będzie organizacja pochodu Lajkonika w dniu 6 czerwca 2024 roku. Dodatkowym przedsięwzięciem będą działania warsztatowe i dokumentacyjne związane ze strojami krakowskimi.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego