W dniu 29 października (wtorek) w godz. 9:00-14:00 Fabryka Emalia Oskara Schindlera będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy. Link
Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Pamiętaj z Nami 2024 - program edukacyjny Muzeum Krakowa

Dofinansowanie 45 000 zł wartość projektu 142 100 zł

Projekt ma na celu pogłębianie świadomości w zakresie edukacji historycznej, kształtowanie tożsamości obywatelskiej, narodowej, patriotycznej i lokalnej poprzez popularyzację historii Krakowa i jego mieszkańców lat 1939-1956. Uświadomienie ważności wiedzy i pamięci o przeszłości nie tylko dla teraźniejszości, ale również dla planowania naszej przyszłości. Proponowanym tematem przewodnim wydarzenia Pamiętaj z nami 2024 są różne, ale w pewnym stopniu także uniwersalne doświadczenia uchodźców wojennych. Doświadczenia te zostaną przedstawione na podstawie historycznych przeżyć Polaków i Żydów w okresie II wojny światowej, oraz współczesnych doświadczeń osób zmuszonych do ucieczki ze swoich ojczyzn w związku z prześladowaniem politycznymi, działaniami wojennymi czy nawet zbrodniami wojennymi.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”