Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

„Obok nas”. Projekt wystawienniczo-edukacyjny w 80 rocznicę likwidacji getta krakowskiego” w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

Obok nas jest tytułem cyklu wydarzeń edukacyjnych i popularyzujących historię II wojny światowej w Krakowie przygotowanych przez oddziały Trasy Pamięci.

• „Obok nas” to nazwa programu edukacyjnego realizowanego przez Trasę Pamięci Muzeum Krakowa. Trasę Pamięci MK tworzą trzy oddziały: Ulica Pomorska, Apteka pod Orłem i Fabryka Emalia Oskara Schindlera. Te trzy punkty na mapie Krakowa stanowią dopełniającą się opowieść o wojnie, a zarazem pełnią rolę świadka, żywego miejsca pamięci. Program łączy w sobie różne formy dydaktyczne – warsztaty, wykłady, spacery edukacyjne w przestrzeni miejskiej, dyskusje panelowe ale też program edukacyjny dla młodzieży oraz wydarzenie upamiętniające deportację krakowskich Żydów do obozu zagłady w Bełżcu. Celem programu jest uświadomienie odbiorcom, że „historia się nie skończyła”, a zbieranie świadectw zbrodni, powinno być jednym z ważnych zadań dla współczesnych.
  • Wartość dofinansowania: 9 100 zł; całkowita wartość zadania: 22 700,20 zł

Godło i flaga Polski

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego