Zapraszamy do zapoznania się z godzinami otwarcia oddziałów podczas świąt Wielkanocnych Link

Krzysztofory. Zeszyty Naukowe nr 34

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami opublikowanymi w 34 numerze "Krzysztoforów. Zeszytów Naukowych Muzeum Krakowa"

pobierz plik Greta Czupryniak, Ryt pogrzebowy w Polsce w XVI wieku. Część 3. Pogrzeby mieszczan (11.61 MB) pobierz plik Andrzej Iwo Szoka, Nowożytne sortilegia krakowskie – między pragnieniem poznania przyszłości a potrzebą rozrywki (11.49 MB) pobierz plik Irena Palca, O nieznanych obrazach Michała Stachowicza. Uwagi i refleksje w świetle badań i konserwacji (6.82 MB) pobierz plik Bartosz Heksel, Gmina Dębniki w dobie autonomii galicyjskiej 1867–1910 (12.10 MB) pobierz plik Anna Bednarek, Druga wystawa starożytności i zabytków sztuki w Krakowie (1872–1873) (9.48 MB) pobierz plik Katarzyna Moskal, Celestyn Czynciel i jego szkice sądowe (14.87 MB) pobierz plik Elżbieta Lang, Z dziejów krakowskich pomników. Michał Bałucki i jego pomnik na Plantach (9.65 MB) pobierz plik Mateusz Niemiec, Podwawelskie Rybaki u kresu istnienia (20.49 MB) pobierz plik Marek Więcek, Początki radia w Krakowie (3.86 MB) pobierz plik Joanna Gellner, Miasto i jego prezydent. Kraków w okresie prezydentury Mieczysława Kaplickiego na fotografiach w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Część 1. Miasto wiwatów i serdecznych powitań (15.88 MB) pobierz plik Mateusz Drożdż, Dnia 1 września roku pamiętnego… Kraków pod bombami wroga 1 września 1939 roku we wspomnieniach świadków (12.70 MB) pobierz plik Katarzyna Kocik, Opieka nad przesiedlonymi i uchodźcami Polskiego Komitetu Opiekuńczego Kraków-Miasto – zarys działalności (3.84 MB) pobierz plik Bartosz Heksel, Krakowscy Żydzi – więźniowie KL Mauthausen. Transport z KL Plaszow z 7 sierpnia 1944 roku. Próba rekonstrukcji losów więźniów (9.88 MB) pobierz plik Maria Zientara, Sztuka artystek polskich po 1945 roku. Socrealistki (2.89 MB) pobierz plik Piotr Hapanowicz, Cyberteka. Kraków – czas i przestrzeń – nowa wystawa stała Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Tematyka wystawy i podsumowanie realizacji projektu (8.53 MB) pobierz plik Piotr Hapanowicz, Krakowskie kolokwium jako przykład muzeum debaty (8.55 MB) pobierz plik Katarzyna Bury, Od frontu i od kuchni – cykl wystaw czasowych w Kamienicy Hipolitów. Podsumowanie, próba analizy (17.98 MB) pobierz plik Bartosz Rzońca, Pamiątki związane z harcerstwem podgórskim 1911–1939 w kolekcji harcerskiej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (7.74 MB) pobierz plik Daria Pilch, Kolekcja negatywów i przeźroczy stereoskopowych do fotoplastikonu w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Inwentaryzacja i ocena stanu zachowania (7.53 MB) pobierz plik Magdalena Smaga, Krakowskie wzornictwo po 1945 roku w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – próba kreacji kolekcji (13.05 MB) pobierz plik Magdalena Kwiecińska, Miasto i muzeum. Dobre praktyki Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w dziedzinie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego (5.26 MB) pobierz plik Andrzej Iwo Szoka, Lajkonik jako obiekt muzealny (8.89 MB) pobierz plik Jacek Zinkiewicz, Miejsce i rola rekonstrukcji historycznych w muzeum (4.70 MB) pobierz plik Jacek Salwiński, Kronika działalności Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w 2015 roku (27.18 MB) pobierz plik Wacław Passowicz, Wanda Markiewicz (1926–2015) (276.00 KB) pobierz plik Wacław Passowicz, Jerzy Waszkiewicz (1931–2016) (276.22 KB) pobierz plik Wacław Passowicz, Hanna Styczyńska (1932–2016) (291.14 KB)