Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Krzysztofory. Zeszyty Naukowe nr 28

Zapraszamy do zapoznania się z 28 numerem.

Krzysztofory. Zeszyty naukowe nr 28

pobierz plik Elżbieta Firlet, Podziemia Rynku Głównego w Krakowie – od eksploracji do trasy turystycznej (20.15 MB) pobierz plik Bogusław Krasnowolski, Rynek Główny w Krakowie – kompozycja i funkcja na tle regularnych układów urbanistycznych średniowiecznej Europy (5.93 MB) pobierz plik Marek M. Łukacz, Zabudowa pierzei Rynku Głównego w Krakowie w okresie średniowiecza (10.95 MB) pobierz plik Sławomir Dryja, Wojciech Głowa, Waldemar Niewalda, Stanisław Sławiński, Rynek krakowski po lokacji – główne kierunki rozwoju bloku śródrynkowego (6.17 MB) pobierz plik Piotr Opaliński, Rekonstrukcja cyfrowa infrastruktury architektonicznej Rynku krakowskiego w XIV i XV wieku (5.82 MB) pobierz plik Cezary Buśko, Wojciech Głowa, Osada przedlokacyjna na Rynku krakowskim (3.79 MB) pobierz plik Sławomir Dryja, Wojciech Głowa, Waldemar Niewalda, Stanisław Sławiński, Przemiany architektoniczne Kramów Bogatych i Kramów Bolesławowych (6.17 MB) pobierz plik Sławomir Dryja, Wojciech Głowa, Waldemar Niewalda, Stanisław Sławiński, Sukiennice krakowskie – fazy budowy (13.83 MB) pobierz plik Emil Zaitz, Badania archeologiczne w Sukiennicach i na Rynku Głównym w Krakowie (25.22 MB) pobierz plik Michał Zaitz, Emil Zaitz, Domniemany pochówek konia z Sukiennic (2.22 MB) pobierz plik Waldemar Niewalda, Stanisław Sławiński, Wielka Waga na Rynku w Krakowie – interpretacja odkryć i próba rekonstrukcji (4.15 MB) pobierz plik Katarzyna Schejbal-Dereń, Marek Dereń, Wielka Waga na krakowskim Rynku w świetle badań archeologicznych (11.52 MB) pobierz plik Katarzyna Schejbal-Dereń, Aldona Garbacz-Klempka, Działalność krakowskiej Wielkiej Wagi w kontekście badań metaloznawczych (8.32 MB) pobierz plik Wojciech Głowa, Waldemar Niewalda, Stanisław Sławiński, Budynek Małej Wagi na Rynku krakowskim – próba rekonstrukcji (2.96 MB) pobierz plik Tomasz Węcławowicz, Fazy budowy kościoła Mariackiego. Modele rekonstrukcyjne dla Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (3.48 MB) pobierz plik Stanisław Sławiński, Przyczynek do stanu badań nad zagadnieniem najstarszych kamienic krakowskich i ich lokalizacji na działce modularnej (3.22 MB) pobierz plik Wojciech Głowa, Aldona Garbacz-Klempka, Z badań nad wytwórczością średniowiecznych ozdób (2.79 MB) pobierz plik Bartosz Ogórek, Tłum na krakowskim rynku w epoce staropolskiej (1.19 MB) pobierz plik Henryk Głąb, Małgorzata Kępa, Beata Stepańczak, Krzysztof Szostek, Arkadiusz Wrębiak, Analiza anatomo-antropologiczna oraz demograficznaludności pochowanej na przedlokacyjnym cmentarzysku w Krakowie (2.15 MB) pobierz plik Piotr Wojtal, Daniel Makowiecki, Krzysztof Wertz, Jarosław Wilczyński, Barbara Miękina, Mirosława Zabilska, Wstępne wyniki badań zooarcheologicznych szczątków kostnych z wykopalisk prowadzonych na Rynku krakowskim w latach 2005–2007 (3.41 MB) pobierz plik Aldona Mueller-Bieniek, Rośliny spożywane w średniowiecznym Krakowie na podstawie danych archeobotanicznych (1.14 MB) pobierz plik Mariusz Czop, Jacek Motyka, Marta Wardas-Lasoń, Wojciech Tabaszewski, Warunki hydrogeologiczne rejonu Rynku Głównego w Krakowie (2.75 MB) pobierz plik Robert Wierzbicki, Konstrukcja i funkcjonowanie wodociągów Krakowa do połowy XVII wieku (4.22 MB) pobierz plik Marta Wardas-Lasoń, Emil Zaitz, Joanna Such, Metale ciężkie w nawarstwieniach historycznych krzyża Sukiennic – próba ustalenia dróg migracji zanieczyszczeń (3.94 MB) pobierz plik Maciej Pawlikowski, Marta Wardas-Lasoń, Tadeusz Sokołowski, Wojciech Głowa, Skład mineralny osadów calca i gruntów poziomów użytkowych Rynku Głównego w Krakowie jako odzwierciedlenie jego zmian funkcjonalnych (2.88 MB) pobierz plik Marta Wardas-Lasoń, Wojciech Głowa, Rozpoznanie stanu zanieczyszczenia miedzią i ołowiem poziomów użytkowych w rejonie Kramów Bogatych (5.57 MB) pobierz plik Genowefa Zań-Ograbek, Kronika konserwatorska 2009 (6.97 MB) pobierz plik Jacek Salwiński, Kronika działalności Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w 2009 roku (9.37 MB) pobierz plik Anna Buczek, Magdalena Kurowska (1952–2010) (295.46 KB)