Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Krzysztofory. Zeszyty Naukowe nr 31

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami opublikowanymi w 31 numerze "Krzysztoforów. Zeszytów Naukowych Muzeum Krakowa"

pobierz plik Ewa Gaczoł, Fotografie z lat sześćdziesiątych XIX wieku dotyczące powstania styczniowego w zbiorach Działu Fotografii Krakowskiej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Część 1. Albumy z fotografiami powstańców styczniowych (9.22 MB) pobierz plik Janusz Tadeusz Nowak, Pieczęcie powstańcze 1863–1864 w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (32.54 MB) pobierz plik Danuta Radwan, Znaki ofiary, tęsknoty i cierpliwości w cierpieniu. Biżuteria żałoby narodowej i powstania styczniowego w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (11.15 MB) pobierz plik Anna Myślińska, Zakuwana Polska. Rok 1863 Jana Matejki na tle polskich i obcych przedstawień ojczyzny w powstaniu styczniowym (16.89 MB) pobierz plik Anna Myślińska, Wydawnictwa legionowe związane z powstaniem styczniowym (4.02 MB) pobierz plik Waldemar Niewalda, Halina Rojkowska, Magdalena Goras, Najstarsze relikty kościoła Świętej Trójcy, kaplicy św. Katarzyny i furty klasztornej odkryte przed zachodnią elewacją kościoła Dominikanów w Krakowie w 2012 roku (15.79 MB) pobierz plik Elżbieta Lang, Z dziejów krakowskich pomników. Plantacyjne pomniki Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza fundacji dr. Henryka Jordana (33.07 MB) pobierz plik Robert Gaweł, Konkurs architektoniczny na projekt strażnicy pożarnej w Królewskim Wolnym Mieście Podgórzu (3.09 MB) pobierz plik Wacława Milewska, Pochód na Wawel Wacława Szymanowskiego. W stulecie dyskusji nad ustawieniem rzeźby na Wawelu (7.27 MB) pobierz plik Nathaniel D. Wood, Polska Mekka, mały Wiedeń nad Wisłą i nowoczesna metropolia. Wyobrażenia Krakowa przed I wojną światową (5.79 MB) pobierz plik Katarzyna Winiarczyk, Nie od razu będziesz przewodnikiem. Zasługi Jerzego Dobrzyckiego na polu tworzenia kadry przewodników po Krakowie (9.00 MB) pobierz plik Krystyna Łuczak-Surówka, Niezapomniana wystawa. Meble na Ogólnopolskim Salonie Architektury Wnętrz, Kraków, 1958 (12.64 MB) pobierz plik Magdalena Smaga, Krakowskie Fabryki Mebli na tle polskiego meblarstwa w latach 1945–1989 (7.24 MB) pobierz plik Maria Wąchała-Skindzier, Od taśmy szpulowej do technologii HD. Praktyka Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w pracy metodą historii mówionej, 1957–2011 (10.12 MB) pobierz plik Maria Wąchała-Skindzier, Formy upamiętnienia czasów stalinowskich w narracji muzealnej na przykładzie wystawy Krakowianie wobec terroru 1939–1945–1956 (6.42 MB) pobierz plik Andrzej Malik, Projekt Udostępnienie i digitalizacja zbiorów 2D w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa (4.08 MB) pobierz plik Wacław Pyzik, Zagadnienia techniczne w procesie digitalizacji zbiorów w ramach projektu Udostępnienie i digitalizacja obiektów 2D w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa (1.58 MB) pobierz plik Walery Bubień, Międzynarodowa sesja Kraków – mit i model miasta środkowoeuropejskiego, Kraków, pałac Pod Krzysztofory, 14 września 2012 roku (2.51 MB) pobierz plik Genowefa Zań-Ograbek, Kronika konserwatorska. Prace budowlano-konserwatorskie w skrzydle zachodnim pałacu Pod Krzysztofory w Rynku Głównym 35 w latach 2011–2012 (7.14 MB) pobierz plik Jacek Salwiński, Kronika działalności Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w 2012 roku (15.69 MB) pobierz plik Grażyna Lichończak-Nurek, Inge Bily, Wieland Carls, Katalin Gönczi: Sächsisch-magdeburgisches Recht in Polen. Untersuchungen zur Geschichte des Rechts und sejner Sprache (4.69 MB) pobierz plik Elżbieta Firlet, Artykuł recenzyjny: Mirosław Borusiewicz: Nauka czy rozrywka? Nowa muzeologia w europejskich definicjach muzeum. Muzeologia. T. 4. Kraków 2012 (4.72 MB)