Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Krzysztofory. Zeszyty Naukowe nr 36

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami opublikowanymi w 35 numerze "Krzysztoforów. Zeszytów Naukowych Muzeum Krakowa"

pobierz plik Mateusz Niemiec, Królewski folwark w Rakowicach. (9.38 MB) pobierz plik Elżbieta Firlet, O krzemieniu skałkowym do broni ognistej w Podgórzu i Galicji u schyłku XVIII i XIX wieku część 1. (25.22 MB) pobierz plik Jakub Michał Niebylski, Fenomen zamka skałkowego. Skałki ze wzgórza wawelskiego odbiciem wytwórczości skałkarskiej monarchii austriackiej. (4.36 MB) pobierz plik Łukasz Szatanek, Co pozostało z nowicjatu Karmelitów przy ulicy Garbarskiej w Krakowie. (10.78 MB) pobierz plik Joanna Zdebska-Schmidt, Spojrzenie na historię XIX-wiecznego teatru krakowskiego z perspektywy zarządzania. (5.17 MB) pobierz plik Joanna Gellner, W obronie koni, psów i ptaków niechaj przoduje w Polsce Kraków. Z dziejów opieki nad zwierzętami w Krakowie (1875-1914). (11.17 MB) pobierz plik Robert Gaweł, Hala targowa w Podgórzu - rekonstrukcja formy architektonicznej. (15.80 MB) pobierz plik Kamila Twardowska, Architekt wobec misji cywilizacyjnej i dziedzictwa przeszłości. Jan Zawiejski jako projektant krakowskich szkół powszechnych z lat 1901-1914. (15.37 MB) pobierz plik Irena Palca, Dom mieszkalny przy ulicy Józefa Piłsudskiego 36 w Krakowie - przykłade secesji w działalności architektonicznej Sławomira Odrzywolskiego. (2.99 MB) pobierz plik Andrzej Iwo Szoka, Zwierzynieckie rodziny - Micińscy. (24.56 MB) pobierz plik Anna Kwiatek, Fotografie związane z rodziną Piotra Stachiewicza w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. (6.98 MB) pobierz plik Marta Marek, Malarz Piotr Stachiewicz i portrety członków rodziny w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. (14.04 MB) pobierz plik Konrad Meus, Kupcy z Sukiennic - elita galicyjskiego Krakowa? (2.09 MB) pobierz plik Wacław Szczepanik, Między armią austro-węgierską a Wojskiem Polskim. (12.18 MB) pobierz plik Joanna Gellner, Miasto i jego prezydent. Kraków w okresie prezydentury Mieczysława Kaplickiego na fotografiach w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Część 2. Gospodarskim okiem. (18.85 MB) pobierz plik Joanna Strzyżewska, Towarowe i luksusowe. Projekty wystaw sklepowych Franciszka Seiferta i jego żony Anny. (15.92 MB) pobierz plik Kamil Stasiak, Józefa Hallera powroty do Krakowa w latach 1919-1939. (9.55 MB) pobierz plik Bolesław Wolny, Maria Kazanowicz 1° v. Sendorek, 2° v. Wolna (1914-2003) - harcerka i działaczka Ruchu Ludowego w Krakowie. (2.80 MB) pobierz plik Kinga Tarasek, Konkursy na rzeźbę plenerową dla Nowej Huty w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku. (16.31 MB) pobierz plik Bartosz Heksel, Apteka Tadeusza Pankiewicza w getcie krakowskim - 35 lat działalności muzeum. (9.67 MB) pobierz plik Jacek Salwiński, Kronika działalności Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w 2017 roku. (23.49 MB) pobierz plik Wacław Passowicz, Wiktor Kucharski (1946-2018) (305.15 KB) pobierz plik Wacław Passowicz, Elżbieta Błażewska (1944-2018) (614.19 KB)