Krzysztofory. Zeszyty Naukowe nr 30

Zapraszamy do zapoznania się z 30. numerem

Krzysztofory. Zeszyty naukowe nr 30

pobierz plik Genowefa Zań-Ograbek, Pałac pod Krzysztofory – wokół kultu św. Krzysztofa w Krakowie (4.88 MB) pobierz plik Irena Palca, Prace badawczo-konserwatorskie w pałacu Pod Krzysztofory w latach 1917–2005. Wybór (14.58 MB) pobierz plik Marek Cempla, Stanisław Cechosz, Łukasz Holcer, Podsumowanie wyników badań architektonicznych w pałacu Pod Krzysztofory 2003–2011 (23.08 MB) pobierz plik Monika Łyczak, Radosław Górski, Wyniki badań archeologicznych prowadzonych w trakcie prac ziemnych na terenie dziedzińca pałacu Pod Krzysztofory oraz w trakcie prac remontowych na posesji przy ulicy Jagiellońskiej 4 (11.89 MB) pobierz plik Marek M. Łukacz, Wstępne badania konserwatorskie południowej ściany loggii pałacu Pod Krzysztofory w Krakowie (3.76 MB) pobierz plik Przemysław Podolski, Problematyka konserwatorska gotyckich reliktów archeologicznych frontowej części przedproży pałacu Pod Krzysztofory na Rynku krakowskim (10.38 MB) pobierz plik Genowefa Zań-Ograbek, Upadek Faetona – między niebem a ziemią. Dekoracja stiukowa plafonu w dawnym salonie pałacu Pod Krzysztofory w Krakowie (6.18 MB) pobierz plik Andrzej Iwo Szoka, Strącenie Faetona na plafonie w pałacu Pod Krzysztofory. O możliwych inspiracjach dla przedstawienia mitu o nierozważnym synu Heliosa (12.73 MB) pobierz plik Maria Zientara, Dekoracja sztukatorska Baltazara Fontany w tzw. kaplicy pałacu Pod Krzysztofory i jej przesłanie ideowe (7.26 MB) pobierz plik Danuta Jurczyk-Curyło, Prace badawczo-odkrywkowe na obecność polichromii w pomieszczeniach skrzydła zachodniego pałacu Pod Krzysztofory w Krakowie (21.39 MB) pobierz plik Irena Palca, Dekoracja malarska w piwnicy pałacu Pod Krzysztofory (12.74 MB) pobierz plik Wiesława Stefańska, Fryz podstropowy ukryty pomiędzy sufitem pomieszczenia na pierwszym piętrze a podłogą pomieszczenia drugiego piętra w skrzydle zachodnim pałacu Pod Krzysztofory (14.20 MB) pobierz plik Katarzyna Biecuszek, Cukiernia Europejska na tle kawiarniano-restauracyjnych tradycji pałacu Pod Krzysztofory (11.73 MB) pobierz plik Janusz Tadeusz Nowak, Wystawa stała Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (9.62 MB) pobierz plik Joanna Boczoń, Wacław Passowicz, Krzysztofory nasze, kartki z dziejów zmagań o własny dom (5.95 MB) pobierz plik Monika Łyczak, Radosław Górski, Ratownicze badania wykopaliskowe w rejonie bazyliki Św. Trójcy na terenie południowej części placu Dominikańskiego w Krakowie (12.28 MB) pobierz plik Waldemar Niewalda, Halina Rojkowska, Najstarsze relikty kościoła Św. Trójcy oraz kaplicy grobowej Pileckich odkryte przed zachodnią elewacją kościoła Dominikanów w Krakowie (9.19 MB) pobierz plik Janusz Firlet, Paweł Kajfasz, Badania zakrystii kościoła św. Andrzeja w Krakowie –kaplicy grobowej Tęczyńskich?, (21.42 MB) pobierz plik Beata Stepańczak, Wojciech Branicki, Tomasz Kupiec, Krzysztof Szostek, Anna Kozłowska, Ludzkie szczątki wyeksplorowane w zakrystii kościoła św. Andrzeja w Krakowie w świetle analiz anatomoantropologicznych, biochemicznych i molekularnych (2.35 MB) pobierz plik Agnieszka Kowalska, Konferencja Muzeum w świetle reflektorów. Wystawa – naukowe laboratorium czy artystyczna kreacja, 12–14 października 2011. Próba refleksji (3.56 MB) pobierz plik Małgorzata Kępa, Henryk Głąb, Grzegorz Jeżowski, Otwarcie wystawy stałej Krakowianie wobec terroru 1939–1945–1956. Podsumowanie i wnioski z realizacji projektu (2.35 MB) pobierz plik Genowefa Zań-Ograbek, Kronika konserwatorska. Budynek przy ulicy Jagiellońskiej 4 (5.08 MB) pobierz plik Jacek Salwiński, Kronika działalności Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w 2011 roku (22.31 MB) pobierz plik Elżbieta Firlet, Artykuł recenzyjny: Zbigniew Michalczyk: Michał Stachowicz (1768–1825) – krakowski malarz między barokiem a romantyzmem. Warszawa 2011 (16.08 MB) pobierz plik Katarzyna Glanowska, Andrzej Glanowski (1942–2011) (2.29 MB)