Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link
Strona korzysta z ciasteczek!

Dostępne opowieści

Projekt zakłada pomoc w kształtowaniu Muzeum Krakowa jako instytucji w pełni dostępnej i przyjaznej, świadomej i otwartej na aktualne potrzeby gości muzealnych, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Dostępne muzealne opowieści" - udostępnianie kolekcji Muzeum Krakowa dla osób ze szczególnymi potrzebami

  • Wartość dofinansowania: 32 000 zł; całkowita wartość zadania: 64 000 zł
  • Projekt zakłada pomoc w kształtowaniu Muzeum Krakowa jako instytucji w pełni dostępnej i przyjaznej, świadomej i otwartej na aktualne potrzeby gości muzealnych, w tym osób z niepełnosprawnościami. Pierwszy cel projektu to przeprowadzenie trzech szkoleń on-line dla przedstawicieli oddziałów i działów Muzeum Krakowa z zakresu szeroko pojętej dostępności. Uczestnicy zostaną uwrażliwieni na potrzeby gości muzealnych ze szczególnymi potrzebami, a także zdobędą praktyczną, warsztatową wiedzę, jak samodzielnie tworzyć dostępne programy edukacyjne i wystawiennicze. Drugi, najważniejszy cel to wykorzystanie zdobytej przez muzealników podczas szkoleń wiedzy, poprzez stworzenie wirtualnej dostępnej galerii trzydziestu eksponatów z muzealnej kolekcji umieszczonej na stronie internetowej oraz muzealnych profilach Facebook. Każdy eksponat otrzyma przygotowany w ramach projektu: opis formalny, audiodeskrypcję, tekst alternatywny oraz tekst łatwy, które dodatkowo zostaną wzbogacone tłumaczeniem PJM.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Logotym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Godło i flaga Polski

Flaga i godło Polski

Kultura dostępna

Logotyp programu Kultura dostępna