Bilety onlineMuzeum dostępne
Zmienione godziny otwarcia Muzeum Krakowa w okresie Świąt Bożego Narodzenia Link
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Zachowanie tradycji szopkarstwa krakowskiego

Projekt ma na celu podjęcie różnorodnych działań, które ułatwią kontynuację prac nad zachowaniem, dokumentowaniem i popularyzacją fenomenu szopkarstwa krakowskiego jako zjawiska niematerialnego dziedzictwa.

  • Wartość dofinansowania: 70 000 zł; całkowita wartość zadania: 178 300,00 zł
  • Projekt ma na celu podjęcie różnorodnych działań, które ułatwią kontynuację prac nad zachowaniem, dokumentowaniem i popularyzacją fenomenu szopkarstwa krakowskiego jako zjawiska niematerialnego dziedzictwa. Tradycja wykonywania szopek jest pierwszym wpisem z Polski na Reprezentatywnej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Muzeum Krakowa już od wielu lat opiekuje się szopkarstwem i jego depozytariuszami poprzez prowadzenie na wysokim poziomie kolejnych edycji Konkursu Szopek Krakowskich z wynagradzaniem najlepszych twórców. Muzeum popularyzuje tę krakowską tradycję w Polsce i na świecie, a także edukuje dzieci i młodzież oraz wskazuje ścieżki do zainspirowania się z tym rzemiosłem. To bogactwo inspiracji pragniemy chwycić i zatrzymać na dłużej poprzez druk katalogu szopek z wystawy pokonkursowej.

Godło i flaga Polski

Godło i flaga Polski

79 Konkurs Szopek Krakowskich. Katalog wystawy pokonkursowej

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury