"Wisła re-kreacja" - wystawa czasowa prezentowana w Pałacu Krzysztofory - oddziale Muzeum Krakowa

Wystawa obejmuje szeroki wachlarz zagadnień związanych z
tradycje).

• Wartość dofinansowania: 69 063 zł; całkowita wartość zadania: 188 126,43 zł
  • Wystawa Wisła re-kreacja to projekt wystawienniczy dotyczący niezwykle aktualnego zagadnienia, jakim jest rekreacyjne wykorzystanie rzeki w mieście – na przykładzie krakowskiej Wisły. Wystawa obejmuje szeroki wachlarz zagadnień związanych z wypoczynkiem nad Wisłą w Krakowie – współcześnie i w przeszłości (m.in. plażowanie i kąpiele, żegluga, sporty wodne, legendy i tradycje). Zagadnienia te będą prezentowane w oparciu o zbiory muzeów i osób prywatnych. W ramach wystawy nawiązano współpracę ze środowiskiem krakowskich flisaków pielęgnujących lokalne tradycje dziedzictwa niematerialnego, a także artystów i aktywistów wiślanych. Ekspozycji w oddziale Muzeum Krakowa towarzyszyć mają liczne wydarzenia plenerowe w przestrzeni nad Wisłą, organizowane we współpracy z wyżej wymienionymi partnerami. Pokłosiem wystawy będzie katalog napisany przez kuratorów i autorów zewnętrznych.

Godło i flaga Polski

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego