Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Zakup zespołu negatywów i odbitek fotograficznych Henryka Hermanowicza do kolekcji muzealnej Muzeum Krakowa − program Rozbudowa zbiorów muzealnych

Henryk Hermanowicz to jeden z klasyków polskiej fotografii. Przez całe swoje życie dokumentował polską architekturę i pejzaże, życie miast i wsi, ze szczególnym uwzględnieniem Krakowa, z którym był związany niemal przez 50 lat.

• Całkowita wartość zadania: 32.619,60 zł. Kwota dofinansowania: 24.955,00 zł
  • Zadanie obejmuje zakup kolekcji autorstwa Henryka Hermanowicza ( 20.X. 1912 Wilno − 31.V.1992 Kraków) , na którą składa się zespół negatywów i odbitek fotograficznych pochodzących z lat 30.−70. XX wieku, a przedstawiających dawne województwo krakowskie oraz negatywy związane z początkami fotograficznej działalności artysty w Krzemieńcu i Wilnie.

Muzeum Krakowa od lat gromadzi kolekcję fotografii Henryka Hermanowicza i stara się ją popularyzować. Wybrany do zakupu zespół negatywów i odbitek fotograficznych stanowi  dopełnienie kolekcji, której wieloletni ciąg rozwojowy uwzględniał zawsze istotne wartości artystyczne, treściowe i historyczne.

NIMOZ

Flaga i godło Polski